Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Obchody 70-lecia istnienia Koła Pszczelarzy w Grodzisku Mazowieckim

pszczelarstwo mazowieckie Koło Pszczelarzy w Grodzisku Mazowieckim

Dostojny jubileusz istnienia swojego stowarzyszenia świętowali ostatnio pszczelarze zrzeszeni w Kole Pszczelarzy w Grodzisku Mazowieckim. Obchody miały miejsce 11 grudnia 2016 roku o 12:00. 

Zgodnie z informacjami podanymi przez Radio Bogoria, obchody 70-lecia istnienia były połączone ze spotkaniem opłatkowym. Całość imprezy przebiegła w przyjaznej atmosferze. Podniosłości wydarzeniu dodało wprowadzenie pocztu sztandarowego. Była to kolejna okazja do spotkania dla wszystkich pszczelarzy z okolicy. 

Z okazji dostojnego jubileuszu przygotowywano również księgę pamiątkową. Z tego powodu obecni członkowie koła poszukiwali wszelkich archiwalnych materiałów od dawnych członków i ich rodzin. Niestety, zbiory koła z powodu upływu lat są w tym zakresie dość skąpe. Zebrane materiały pozwolą na zachowanie wielu cennych wspomnień.

Opracowano na podstawie:
Radio Bogoria profil na portalu Facebook, https://www.facebook.com/RadioBogoria/?fref=ts, data odczytu: 2016.12.12.
Koło Pszczelarzy w Grodzisku Mazowieckim, Informacje o spotkaniu opłatkowym, http://kolopszczelarzywgrodziskumazowieckim.cba.pl/aktualnosci/, data publikacji: 2016.09.14, data odczytu: 2016.12.13.Liczba wyświetleń artykułu: 1695

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Enactus WSZiB i Portal Pszczelarski

O co chodzi w BeePower!?

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski