Portal Pszczelarski

Spotkanie świąteczne Powiatowego Koła Pszczelarzy w Gostyninie 2016

pszczelarstwo mazowieckie Powiatowe Koło Pszczelarzy w Gostyninie Regionalny Związek Pszczelarzy w Płocku Bronisław Szczepaniak Maja Lunde Historia pszczół

Pszczelarze z Powiatowego Koła w Gostyninie, należącego do Regionalnego Związku Pszczelarzy w Płocku, spotkali się wspólnie z zaproszonymi gośćmi, by wspólnie złożyć sobie życzenia świąteczne. To była również dobra okazja do omówienia bieżących spraw. 

Przebieg spotkania z 11 grudnia 2016 roku przedstawił portal Gostynin Info. Otworzył je Bronisław Szczepaniak, który pełni rolę prezesa stowarzyszenia, powitaniem gości. W trakcie jego trwania wręczono odznaki najbardziej wyróżniającym się pszczelarzom w okolicy, a także odczytano fragment książki Mai Lunde "Historia pszczół". 

Przyszedł także czas na złożenie życzeń świątecznych i noworocznych. W imieniu burmistrza Pawła Kalinowskiego wystąpiła Hanna Adamska – sekretarz Urzędu Miasta. Przemówił także wójt gminy Gostynin Edmund Zieliński, wójt gminy Szczawin Kościelny Jerzy Sochacki oraz władze Regionalnego Związku Pszczelarzy w Płocku. Całość przebiegła w uroczystej i miłej atmosferze. 

Opracowano na podstawie:
Gostynin Info, Wigilia u pszczelarzy [ZDJĘCIA], http://gostynin.info/informacje/wigilia-u-pszczelarzy-zdjecia/, data publikacji: 2016.12.12, data odczytu: 2016.12.12.Liczba wyświetleń artykułu: 1720

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.