Portal Pszczelarski

Spotkanie świąteczne Powiatowego Koła Pszczelarzy w Gostyninie 2016

pszczelarstwo mazowieckie Powiatowe Koło Pszczelarzy w Gostyninie Regionalny Związek Pszczelarzy w Płocku Bronisław Szczepaniak Maja Lunde Historia pszczół

Pszczelarze z Powiatowego Koła w Gostyninie, należącego do Regionalnego Związku Pszczelarzy w Płocku, spotkali się wspólnie z zaproszonymi gośćmi, by wspólnie złożyć sobie życzenia świąteczne. To była również dobra okazja do omówienia bieżących spraw. 

Przebieg spotkania z 11 grudnia 2016 roku przedstawił portal Gostynin Info. Otworzył je Bronisław Szczepaniak, który pełni rolę prezesa stowarzyszenia, powitaniem gości. W trakcie jego trwania wręczono odznaki najbardziej wyróżniającym się pszczelarzom w okolicy, a także odczytano fragment książki Mai Lunde "Historia pszczół". 

Przyszedł także czas na złożenie życzeń świątecznych i noworocznych. W imieniu burmistrza Pawła Kalinowskiego wystąpiła Hanna Adamska – sekretarz Urzędu Miasta. Przemówił także wójt gminy Gostynin Edmund Zieliński, wójt gminy Szczawin Kościelny Jerzy Sochacki oraz władze Regionalnego Związku Pszczelarzy w Płocku. Całość przebiegła w uroczystej i miłej atmosferze. 

Opracowano na podstawie:
Gostynin Info, Wigilia u pszczelarzy [ZDJĘCIA], http://gostynin.info/informacje/wigilia-u-pszczelarzy-zdjecia/, data publikacji: 2016.12.12, data odczytu: 2016.12.12.Liczba wyświetleń artykułu: 2270

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Sałatka z kalafiora z miodem

Żeberka z rabarbarem pięciu smaków i miodem

Różowe stringi z miodem

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Skrzydełka z miodem i chili

Szaszłyki z marynatą miodową

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Łosoś w musztardzie i miodzie