Portal Pszczelarski

Spotkanie opłatkowe Koła Pszczelarzy w Chojnicach 2016

pszczelarstwo pomorskie Koło Pszczelarzy w Chojnicach paschał z wosku pszczelego

7. grudnia 2016 roku, w środę, odbyło się spotkanie świąteczne hodowców pszczół, którzy są zrzeszeni w Kole Pszczelarzy w Chojnicach. Była to okazja do złożenia sobie życzeń na Boże Narodzenie i nadchodzący Nowy Rok.

Celebracja uroczystości, zgodnie z informacjami podanymi na stronie internetowej Koła Pszczelarzy w Chojnicach, zaczęła się o godzinie 16-tej od uroczystej mszy sprawowanej w intencji pszczelarzy. Miała ona niezwykły przebieg, ponieważ wystawiono w jej trakcie poczet sztandarowy. Złożono również pszczelarskie dary ołtarza, między innymi paschał z wosku pszczelego, a także kosz z produktami pochodzącymi wprost z pasieki.

Mniej oficjalna część miała miejsce w Domu Gościnnym Opus. Na stronie internetowej Koła Pszczelarzy w Chojnicach zostały umieszczone krótkie filmy z przebiegu uroczystości. 

Opracowano na podstawie:
Koło Pszczelarzy w Chojnicach, tegoroczne spotkanie opłatkowe, http://kolopszczelarzychojnice.blox.pl/html, data publikacji: 2016.12.08, data odczytu:2016.12.12.Liczba wyświetleń artykułu: 1039

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Miód - produkt pszczeli

Propolis - produkt pszczeli

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem