Portal Pszczelarski

X Pielgrzymka ku czci świętego Ambrożego do Leżajska - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo podkarpackie św. Ambroży pielgrzymka pszczelarska Paweł Chorbiński Rejonowe Koło Pszczelarzy w Leżajsku Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Rzeszowie Okręgowy Związek Pszczelarzy w Sandomierzu

11. grudnia 2016 roku odbyła się X Pielgrzymka ku czci świętego Ambrożego do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia Ojców Bernardynów w Leżajsku. Było to połączenie uniesień religijnych i dawki wiedzy dla pszczelarzy.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11 mszą w intencji pszczelarzy. Następnie zainteresowane osoby przeszły do nowo wybudowanej auli przy kościele, gdzie odbyło się spotkanie pszczelarzy oraz wykład dr hab. Pawła Chorbińskiego, profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, na temat chorób pszczół.

Całą pielgrzymkę obficie reprezentowały poczty sztandarowe różnych kół pszczelarskich. Wydarzenie zorganizowało Rejonowe Koło Pszczelarzy w Leżajsku przy współudziale Starosty Leżajskiego oraz Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie.

Opracowano na podstawie:
Okręgowy Związek Pszczelarzy w Sandomierzu, X Pielgrzymka ku czci św. Ambrożego do Sanktuarium w Leżajsku, http://ozpsandomierz.pl/2016/12/09/x-pielgrzymka-ku-czci-sw-ambrozego-do-sanktuarium-w-lezajsku/, data publikacji: 2016.12.09, data odczytu: 2016.12.12.Liczba wyświetleń artykułu: 1681

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-12-13 18:29:22

A myślałem, że pszczelarze wybierają się tylko na Jasną Górę... a tu niespodzianka!  Współpracują z portalem:

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Ciasto czekoladowe z miodem - przepis

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Kopulacja i rozwój murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie