Portal Pszczelarski

Droższy miód na święta Bożego Narodzenia 2016

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie miód cena miodu Danuta Mazur miód chiński miód lipowy

Radio Olsztyn informuje, że w regionie warmińsko-mazurskim klienci zapłacą więcej za miód. Cena tego towaru ma związek z suszami i ulewnym latem.

Deszczowe lato nie sprzyjało pszczelarzom. W rozmowie z dziennikarzami Danuta Mazur, właścicielka pasieki w Olsztynie ujawnia, że zebrano mniej miodu niż zwykle. W regionie niemalże w ogóle nie ma miodu lipowego, poszukiwanego przez klientów. Wpływa to oczywiście na cenę tego produktu, która jest obecnie o 10 procent wyższa, w porównaniu do grudnia ubiegłego roku. Z tego powodu część kupujących decyduje się na zakup tańszego miodu mieszanego, w skład którego wchodzi miód chiński. Nieznana jest jego technologia produkcji, a więc konsumenci sporo ryzykują.

Opracowano na podstawie:
Radio Olsztyn, Cena karpia ta sama, zdrożał miód lipowy, http://ro.com.pl/cena-karpia-ta-sama-zdrozal-miod-lipowy/01312558, data publikacji: 2016.12.08, data odczytu: 2016.12.09.Liczba wyświetleń artykułu: 1615

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-12-13 18:27:59

No ale to tylko na Warmii i Mazurach, w pozostałych miejscach w kraju raczej nie ma problemów z dostępem do miodu lipowego.  Współpracują z portalem:

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Ciasteczka imbirowe z miodem

Ogórki z miodem