Portal Pszczelarski

Droższy miód na święta Bożego Narodzenia 2016

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie miód cena miodu Danuta Mazur miód chiński miód lipowy

Radio Olsztyn informuje, że w regionie warmińsko-mazurskim klienci zapłacą więcej za miód. Cena tego towaru ma związek z suszami i ulewnym latem.

Deszczowe lato nie sprzyjało pszczelarzom. W rozmowie z dziennikarzami Danuta Mazur, właścicielka pasieki w Olsztynie ujawnia, że zebrano mniej miodu niż zwykle. W regionie niemalże w ogóle nie ma miodu lipowego, poszukiwanego przez klientów. Wpływa to oczywiście na cenę tego produktu, która jest obecnie o 10 procent wyższa, w porównaniu do grudnia ubiegłego roku. Z tego powodu część kupujących decyduje się na zakup tańszego miodu mieszanego, w skład którego wchodzi miód chiński. Nieznana jest jego technologia produkcji, a więc konsumenci sporo ryzykują.

Opracowano na podstawie:
Radio Olsztyn, Cena karpia ta sama, zdrożał miód lipowy, http://ro.com.pl/cena-karpia-ta-sama-zdrozal-miod-lipowy/01312558, data publikacji: 2016.12.08, data odczytu: 2016.12.09.Liczba wyświetleń artykułu: 1715

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-12-13 18:27:59

No ale to tylko na Warmii i Mazurach, w pozostałych miejscach w kraju raczej nie ma problemów z dostępem do miodu lipowego.  Współpracują z portalem:

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Kutia wigilijna z miodem pitnym

Naleśniki ze skórką cytrynową i pyłkiem pszczelim

Rolada z szynki z pastą ziołową z olejem rzepakowym i morelami