Portal Pszczelarski

Pszczelarze i ekolodzy przeciwko 4 pestycydom 2016

pszczelarstwo w Polsce Greenpeace PAN Europe Bee Life Adoptuj Pszczołę pestycydy imidakloprid klotianidyna fipronil tiametoksam Katarzyna Jagiełło

Ekolodzy i europejskie zrzeszenia pszczelarzy apelują o całkowity zakaz stosowania czterech pestycydów, które są bardzo groźne dla owadów zapylających. Przeciwnicy pestycydów odnoszą się do najnowszych badań Europejskiego Urzędy ds. Bezpieczeństwa Żywności. 

Organizacje takie jak Greenpeace, PAN Europe (Europejska Sieć Działań przeciw Pestycydom) i Bee Life (europejskie zrzeszenie organizacji pszczelarskich) napisały list bezpośrednio do Vytenisa Andriukaitisa, komisarza Unii Europejskiej ds. Zdrowia. Apelują w nim o wprowadzenie zakazu stosowanie takich środków jak imidakloprid, klotianidyna, fipronil i tiametoksam.

Katarzyna Jagiełło z Greenpeace, która jest koordynatorką akcji "Adoptuj pszczołę" alarmuje, że dowody na bardzo negatywny wpływ pestycydów na pszczoły są znane już od dawna. Komisja Europejska powinna natychmiast zabronić używania tych środków w rolnictwie. W najbliższym czasie można oczekiwać stanowiska Unijnej Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności w tej sprawie.

Opracowano na podstawie:
Agro Polska, Ekolodzy i pszczelarze chcą wycofania czterech pestycydów, http://www.agropolska.pl/aktualnosci/europa/ekolodzy-i-pszczelarze-chca-wycofania-czterech-pestycydow,675.html, data publikacji: 2016.12.07, data odczytu: 2016.12.08.Liczba wyświetleń artykułu: 989

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.