Portal Pszczelarski

Domki dla dzikich zapylaczy w Jastrzębiu Zdroju 2016

pszczelarstwo śląskie hotel dla pszczół dzikie zapylacze murarka ogrodowa

Władze Jastrzębia Zdroju pomogły dzikim owadom zapylającym i ufundowały dla nich specjalne domki. To będzie idealne schronienie na okres zimy.

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Nasze Miasto Jastrzębie Zdrój, zakup hoteli został sfinansowany z budżetu miasta. Katarzyna Wołczańska z jastrzębskiego urzędu miasta wymieniła wszelkie zalety, które dla owadów zapylających wynikają z postawienia dla nich takich specjalnych obiektów. Obecnie na skutek między innymi zmian w miejskiej i wiejskiej architekturze, dzikie pszczoły takie jak murarka ogrodowa, nie mają właściwych warunków do budowy swoich gniazd, co przyczynia się do ich wymierania. Tego typu domki to forma pomocy. Ich koszt wyniósł około półtora tysiąca złotych.

Opracowano na podstawie:
Nasze Miasto Jastrzębie Zdrój, Domki w Jastrzębiu: schronienie dla owadów, http://jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl/artykul/miasto-kupilo-domki-dla-owadow-maja-dac-im-schronienie,3944546,art,t,id,tm.html, data publikacji: 2016.12.08, data odczytu: 2016.12.08.Liczba wyświetleń artykułu: 2165

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Pstrąg z miodem w sosie orzechowym

Carpaccio z kaczki w miodowym dressingu

Żeberka w sosie czosnkowo-miodowym

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele