Portal Pszczelarski

Domki dla dzikich zapylaczy w Jastrzębiu Zdroju 2016

pszczelarstwo śląskie hotel dla pszczół dzikie zapylacze murarka ogrodowa

Władze Jastrzębia Zdroju pomogły dzikim owadom zapylającym i ufundowały dla nich specjalne domki. To będzie idealne schronienie na okres zimy.

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Nasze Miasto Jastrzębie Zdrój, zakup hoteli został sfinansowany z budżetu miasta. Katarzyna Wołczańska z jastrzębskiego urzędu miasta wymieniła wszelkie zalety, które dla owadów zapylających wynikają z postawienia dla nich takich specjalnych obiektów. Obecnie na skutek między innymi zmian w miejskiej i wiejskiej architekturze, dzikie pszczoły takie jak murarka ogrodowa, nie mają właściwych warunków do budowy swoich gniazd, co przyczynia się do ich wymierania. Tego typu domki to forma pomocy. Ich koszt wyniósł około półtora tysiąca złotych.

Opracowano na podstawie:
Nasze Miasto Jastrzębie Zdrój, Domki w Jastrzębiu: schronienie dla owadów, http://jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl/artykul/miasto-kupilo-domki-dla-owadow-maja-dac-im-schronienie,3944546,art,t,id,tm.html, data publikacji: 2016.12.08, data odczytu: 2016.12.08.Liczba wyświetleń artykułu: 2476

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower! w Polsce i za granicą

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

Kolejny krok w ratowaniu pszczół!

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016