Portal Pszczelarski

Domki dla dzikich zapylaczy w Jastrzębiu Zdroju 2016

pszczelarstwo śląskie hotel dla pszczół dzikie zapylacze murarka ogrodowa

Władze Jastrzębia Zdroju pomogły dzikim owadom zapylającym i ufundowały dla nich specjalne domki. To będzie idealne schronienie na okres zimy.

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Nasze Miasto Jastrzębie Zdrój, zakup hoteli został sfinansowany z budżetu miasta. Katarzyna Wołczańska z jastrzębskiego urzędu miasta wymieniła wszelkie zalety, które dla owadów zapylających wynikają z postawienia dla nich takich specjalnych obiektów. Obecnie na skutek między innymi zmian w miejskiej i wiejskiej architekturze, dzikie pszczoły takie jak murarka ogrodowa, nie mają właściwych warunków do budowy swoich gniazd, co przyczynia się do ich wymierania. Tego typu domki to forma pomocy. Ich koszt wyniósł około półtora tysiąca złotych.

Opracowano na podstawie:
Nasze Miasto Jastrzębie Zdrój, Domki w Jastrzębiu: schronienie dla owadów, http://jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl/artykul/miasto-kupilo-domki-dla-owadow-maja-dac-im-schronienie,3944546,art,t,id,tm.html, data publikacji: 2016.12.08, data odczytu: 2016.12.08.Liczba wyświetleń artykułu: 2497

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Marchewka z jabłkiem i miodem

Łosoś w musztardzie i miodzie

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bigos staropolski na winie z miodem

Nalewka jaśminowa z miodem

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą