Portal Pszczelarski

11-lecie istnienia Powiatowego Koła Pszczelarzy w Jaśle

pszczelarstwo podkarpackie Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Rzeszowie Powiatowe Koło Pszczelarzy w Jaśle Tadeusz Dylon Stanisław Tuleja święto pszczelarskie

20 listopada 2016 roku w Dębowcu odbyły się uroczystości związane z obchodami dnia świętego Ambrożego, patrona pszczelarzy. Do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej zjechali się pszczelarze z samego Jasła oraz całego powiatu.

Całość obchodów rozpoczęła się od mszy świętej. W uroczystości wziął udział prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie – Tadeusz Dylon. Obchody były uświetnione poprzez artystyczne występy młodzieży gimnazjalnej. Uroczystość była związana także rocznicą jedenastu lat istnienia Koła Pszczelarzy w Jaśle. Obecnie do jego grona należy 53 pszczelarzy, którzy łącznie posiadają 62 pasieki i 1172 rodziny pszczele.

W trakcie obchodów nie zabrakło przedstawicieli władz miejskich. Jednym z organizatorów spotkania był wiceprezes Powiatowego Koła Pszczelarskiego Stanisław Tuleja.

Opracowano na podstawie:
Wirtualne Jasło, Jasielscy pszczelarze w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu, http://www.wirtualnejaslo.pl/artykul/jasielscy_pszczelarze_w_sanktuarium_matki_bozej_saletynskiej_w/11224/, data publikacji: 2016.11.20, data odczytu: 2016.12.05.Liczba wyświetleń artykułu: 2351

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Figi z jogurtem bałkańskim i pistacjami

Ciasteczka lekko miodowe

Ciasto z mąką z czarnego ryżu

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Miód - produkt pszczeli

Propolis - produkt pszczeli

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli