Portal Pszczelarski

Obchody 40-lecia Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej

pszczelarstwo łódzkie Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej święto pszczelarskie

Uroczystości związane z czterdziestoleciem Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej miały miejsce 5. listopada 2016 roku. Obchody miały miejsce w Domu Kultury w Przedborzu.

Z tej okazji zebrali się założyciele oraz osoby aktywnie działające w Związku. Przyjechał także Krzysztof Maciejewski, poseł na sejm oraz Miłosz Naczyński, burmistrz Przedborza i Wojciech Karbownik, prezes Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Przedborskiej. Obchody miały uroczysty charakter, łącznie z wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu Polski.

Następnie przedstawiono krótką historię Związku. W dalszej kolejności przedstawiono również bieżące sprawy, w które obecnie zaangażowani są członkowie Związku. Wręczono także pamiątkowe medale, które upamiętniły tę uroczystość, a które otrzymało 115 osób. Obchody zostały zaakcentowane uroczystym obiadem.

Opracowano na podstawie:
Regionalny Związek Pszczelarzy „Ziemi Piotrkowskiej”, '' ...40 lat minęło jak jeden dzień....'', http://www.rzp-piotrkow.pl/web_documents/40_lat_min__o_jak_jeden_dzie_.pdf, data odczytu: 2016.12.05.Liczba wyświetleń artykułu: 1583

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Marchewka z jabłkiem i miodem

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem