Portal Pszczelarski

Obchody 40-lecia Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej

pszczelarstwo łódzkie Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej święto pszczelarskie

Uroczystości związane z czterdziestoleciem Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej miały miejsce 5. listopada 2016 roku. Obchody miały miejsce w Domu Kultury w Przedborzu.

Z tej okazji zebrali się założyciele oraz osoby aktywnie działające w Związku. Przyjechał także Krzysztof Maciejewski, poseł na sejm oraz Miłosz Naczyński, burmistrz Przedborza i Wojciech Karbownik, prezes Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Przedborskiej. Obchody miały uroczysty charakter, łącznie z wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu Polski.

Następnie przedstawiono krótką historię Związku. W dalszej kolejności przedstawiono również bieżące sprawy, w które obecnie zaangażowani są członkowie Związku. Wręczono także pamiątkowe medale, które upamiętniły tę uroczystość, a które otrzymało 115 osób. Obchody zostały zaakcentowane uroczystym obiadem.

Opracowano na podstawie:
Regionalny Związek Pszczelarzy „Ziemi Piotrkowskiej”, '' ...40 lat minęło jak jeden dzień....'', http://www.rzp-piotrkow.pl/web_documents/40_lat_min__o_jak_jeden_dzie_.pdf, data odczytu: 2016.12.05.Liczba wyświetleń artykułu: 1562

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Kluski leniwe w sosie maślano-miodowym

Kaczka z pieczarkami i miodem

Kaczka pieczona z miodem, jabłkami i żurawiną