Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Obchody 40-lecia Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej

pszczelarstwo łódzkie Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej święto pszczelarskie

Uroczystości związane z czterdziestoleciem Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej miały miejsce 5. listopada 2016 roku. Obchody miały miejsce w Domu Kultury w Przedborzu.

Z tej okazji zebrali się założyciele oraz osoby aktywnie działające w Związku. Przyjechał także Krzysztof Maciejewski, poseł na sejm oraz Miłosz Naczyński, burmistrz Przedborza i Wojciech Karbownik, prezes Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Przedborskiej. Obchody miały uroczysty charakter, łącznie z wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu Polski.

Następnie przedstawiono krótką historię Związku. W dalszej kolejności przedstawiono również bieżące sprawy, w które obecnie zaangażowani są członkowie Związku. Wręczono także pamiątkowe medale, które upamiętniły tę uroczystość, a które otrzymało 115 osób. Obchody zostały zaakcentowane uroczystym obiadem.

Opracowano na podstawie:
Regionalny Związek Pszczelarzy „Ziemi Piotrkowskiej”, '' ...40 lat minęło jak jeden dzień....'', http://www.rzp-piotrkow.pl/web_documents/40_lat_min__o_jak_jeden_dzie_.pdf, data odczytu: 2016.12.05.Liczba wyświetleń artykułu: 1482

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Banan w cieście

Marchewkowe naleśniki z miodem

Ciasto dyniowe z rabarbarem i miodem

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Konferencja Współczesne Uwarunkowania Zarządzania Środowiskiem

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Pszczelarstwo a zrównoważony rozwój obszarów wiejskich 2018

Wykład pszczelarski - Apiterapia w medycynie regeneracyjnej 2017

Henryk Kłak przewodniczącym Rady Koordynacyjnej Dolnośląskich Związków Pszczelarzy 2017

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Ciasteczka lekko miodowe

Miodowe ciasto z sezamową bezą

Figi z jogurtem bałkańskim i pistacjami