Portal Pszczelarski

Obchody dnia św. Ambrożego w Bobinie 2016

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia św. Ambroży msza pszczelarska

Msza święta zorganizowana 4 grudnia 2016 roku w Bobinie miała nieco odmienny charakter. To właśnie w jej trakcie lokalni pszczelarze świętowali dzień swojego patrona.

Kościół został tego dnia wzbogacony o akcenty związane z pszczelarstwem. Pojawił się wypchany niedźwiedź, ul z miodem oraz pierniki. Osobom uczestniczącym w mszy zostały podarowane słoiczki z miodem w środku oraz anioły wykonane z piernika. Pszczelarze zwrócili się z podziękowaniami zwłaszcza w stronę rolników, którzy respektując prawa natury i opryski swoich upraw, wykonują poza godzinami oblotów pszczół. W trakcie kazania proboszcz zwrócił się do zebranych, by uważniej obserwowali oni życie zwierząt, zwłaszcza pszczół, od których ludzie mogą się wiele nauczyć. 

Opracowano na podstawie:
Dziennik Polski 24, Pszczelarze świętowali i częstowali miodem, http://www.dziennikpolski24.pl/region/a/pszczelarze-swietowali-i-czestowali-miodem,11537782/, data publikacji: 2016.12.05, data odczytu: 2016.12.05.Liczba wyświetleń artykułu: 1414

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Właściwości i zastosowanie miodu

Skład miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll