Portal Pszczelarski

Spotkanie opłatkowe pszczelarzy w Stróżach 2016

pszczelarstwo małopolskie Sądecki Bartnik Karpacki Związek Pszczelarzy zgnilec amerykański czerniawka spadziowa varroa destructor Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich Agencja Rynku Rolnego ARR Adam Szołdra Stróże

3 grudnia 2016 roku w Bartnej Chacie Gospodarstwa Sądecki Bartnik w Stróżach spotkali się członkowie Karpackiego Związku Pszczelarzy. Była to okazja do wielu podsumowań, ale także do złożenia sobie życzeń noworocznych i wybrania osób wyróżnionych nagrodami w konkursie na najlepszą pasiekę 2016 roku.

Zgodnie z tym, co stwierdzili sami pszczelarze z regionu, rok 2016 był bardzo zróżnicowany dla pszczelarstwa. W powiatach nowosądeckim, limanowskim i gorlickim nie zabrakło pożytków spadziowych, ale zabrakło za to pożytków nektarowych. Natomiast w powiecie nowotarskim, tatrzańskim i myślenickim cały sezon wyglądał bardzo słabo. Cały region został naznaczony silnie przez choroby pszczół, zwłaszcza zgnilca amerykańskiego, czerniawkę spadziową oraz warrozę. Liczne są również doniesienia o osypywaniu się rodzin jeszcze w okresie kalendarzowej jesieni. Z tego powodu można prorokować, że przyszły rok 2017 będzie czasem odbudowy pasiek w tym regionie. 

W trakcie spotkania przekazano również ważne informacje związane z programem Wsparcia Rynku Produktów Pszczelich w ramach działalności Agencji Rynku Rolnego. Pasieką roku 2016 w tym regionie została wybrana pasieka należąca do Adama Szołdry.

Opracowano na podstawie:
Karpacki Związek Pszczelarski, Spotkanie opłatkowe Stróże 2016 r., http://www.kzp.nsacz.pl/, data publikacji: 2016.12.06, data odczytu: 2016.12.06.Liczba wyświetleń artykułu: 2007

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.