Portal Pszczelarski

Rezolucja Końcowa XIV Forum Parlamentów Regionalnych Południowego Bałtyku

pszczelarstwo zachodniopomorskie Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie Tadeusz Sabat ochrona pszczół

W latach 2012-2016 zarząd Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Szczecinie brał udział w pracach Forum Parlamentów Regionalnych Południowego Bałtyku. W wyniku tych działań powstała Rezolucja Końcowa XIV Forum, która bezpośrednio dotyczy pszczelarzy.

Założeniem istnienia Forum Parlamentów Regionalnych Południowego Bałtyku jest troska o gospodarcze wzmocnienie tego regionu. Uczestniczą w nim regiony niemieckie, polskie (województwa zachodniopomorskie, pomorskie i warmińsko mazurskie) oraz rosyjskie (Obwód Kaliningradzki). Forum ustanowiono w roku 2003.

Z Rezolucją Końcową zapoznać się można na stronie internetowej Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego w Szczecinie. W trakcie trwania konferencji w Pęzinie została ona wręczona Prezydentowi Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeuszowi Sabatowi, a także Marszałkowi Jarosławowi Rzepie. Mieli oni za zadanie przekazać ją europarlamentarzyście, a także przewodniczącemu Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego – Czesławowi Siekierskiemu. Podstawowym celem takiego działania jest chęć stworzenia odpowiedniej dyrektywy ochronnej dla pszczół, podobnie jak ma to miejsce w przypadku ptaków.

Opracowano na podstawie:
Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie, REZOLUCJA PARLAMENTÓW REGIONALNYCH POŁUDNIOWEGO BAŁTYKU, http://pszczoly.szczecin.pl/nowa/home/aktualnosci/185-rezolucja-parlamentow-regionalnych-poludniowego-baltyku.html, data publikacji: 2016.11.28, data odczytu: 2016.12.02.



Liczba wyświetleń artykułu: 1926

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!


  Ostatnio na forum:



  Współpracują z portalem:

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Kontrola jakości miodu

Skład miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pszczelarz, a kto to taki?

Propolis - produkt pszczeli

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli