Portal Pszczelarski

Budżet Krajowego Programu Wsparcia Pszczelarstwa w 2017 roku

pszczelarstwo w Polsce Agencja Rynku Rolnego Michał Wójciak Krajowy Program Wsparcia Pszczelarstwa Przemysław Szeliga

Na temat wsparcia dla pszczelarstwa rozmawiano podczas jednej z ostatnich audycji Agro Faktów w radiowej Jedynce. Rozmówcą był Michał Wójciak, dyrektor Biura Interwencji Agencji Rynku Rolnego.

W trakcie rozmowy przypomniano o Krajowym Programie Wsparcia Pszczelarstwa, którego kolejny cykl właśnie się rozpoczął. W naborze na rok 2017, związki pszczelarskie wnioskowały o łączną kwotę 42 milionów złotych. Niestety, mniejsza niż w ubiegłych latach jest wysokość dostępnych środków, która obecnie wynosi 25 milionów złotych. Podziałem pieniędzy kieruje zespół Agencji Rynku Rolnego oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Chociaż pieniądze są oczywiście przeznaczone dla pszczelarzy, to jednak mogą on je otrzymać za pośrednictwem zrzeszeń i kół. To ma mobilizować pszczelarzy to wstępowania do tego typu organizacji. Michał Wójciak wyjaśnia, że pieniądze mają być przeznaczane na walkę z warrozą, zakup matek pszczelich, szkolenia, czy nowy sprzęt. Jednak jak wynika z opinii Przemysława Szeligi, pszczelarza zawodowego z Krakowa, te środki są nieopłacalne, a potrzeby właścicieli pasiek – dużo większe.

Opracowano na podstawie:
Polskie Radio, Pomoc finansowa dla pszczelarzy. Na co mogą dostać pieniądze?, http://www.polskieradio.pl/42/5202/Artykul/1698413,Pomoc-finansowa-dla-pszczelarzy-Na-co-moga-dostac-pieniadze, data publikacji: 2016.11.30, data odczytu: 2016.11.30.Liczba wyświetleń artykułu: 1854

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2016-12-04 11:52:45

Chyba się nigdy nie stanie tak, że pieniędzy będzie zbyt dużo ;)

oro54

2016-12-04 12:09:04

Tylko dopłata do rodziny pszczelej coś by dała, reszta to tylko jedna wielka ściema. Pszczelarz z pieniędzmi z dopłat staje się automatycznie klientem, a nie petentem dobijającym się o dofinansowanie. No cóż, ale wtedy nie można by było się z nim tymi pieniążkami podzielić, a jeszcze do tego śmiałby jeszcze żądać odpowiedniej wysokości cen, np. sprzętu, na rynku. Na taki krok decydenci się nie zdecydują, bo stracą kontrolę nad kochanymi pieniążkami.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.