Portal Pszczelarski

Zdrowie z lasu - podsumowanie projektu

pszczelarstwo podkarpackie Zdrowie z lasu Artur Święch pasieka w lesie

Autorski projekt "Zdrowie z lasu" doczekał się podsumowania. Celem jego koordynatora Artura Święcha było zwiększenie populacji pszczół, za sprawą zakładania pasiek w lasach i na terenach przyleśnych. 

Nadleśnictwo Tuszyma w powiecie mieleckim w ramach programu edukuje dzieci. Cały rok trwała akcja podglądania życia pszczół w przeszklonym ulu. Obecnie z powodu zimy owady znalazły się w standardowym ulu, ale na wiosnę z powrotem znajdą się w tym interaktywnym. Nadleśnictwo Tuszyma przygotowało też wystawę pszczelarską, którą odwiedziło jak na razie siedem tysięcy osób.

Jednym z głównych celów całej akcji jest stworzenie miejsc przyjaznych dla owadów zapylających. Znaleziono aż pięć tego typu powierzchni, na których trwa akcja sadzenia roślin miododajnych.

Opracowano na podstawie:
Radio Rzeszów, Podsumowano projekt "Zdrowie z lasu", http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/51526/podsumowano-projekt-zdrowie-z-lasu, data publikacji: 2016.11.30, data odczytu: 2016.11.30.Liczba wyświetleń artykułu: 1234

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bigos staropolski na winie z miodem

Nalewka jaśminowa z miodem

Wigilijne łazanki na bogato