Portal Pszczelarski

Ścieżka edukacyjna z akcentem pszczelarskim w Stobiernej

pszczelarstwo podkarpackie ścieżka edukacyjna

W miejscowości Stobierna położonej niedaleko Dębicy w województwie podkarpackim, oddano do użytku nową ścieżkę edukacyjną. Ma ona przybliżać dorosłym i dzieciom zagadnienia związane z lokalną fauną i florą. Nie zabrakło także akcentu pszczelarskiego.

Jak informuje Radio Rzeszów, całość umiejscowiona została w pobliżu Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Parku Owadów i Pajęczaków. Liczy ona 100 metrów. Wzdłuż ścieżki znalazło się miejsce na edukacyjne tablice poświęcone zwierzętom i roślinom. Nie zabrakło także miejsca dla czterech hoteli dla dzikich zapylaczy oraz czterech uli przeznaczonych dla pszczół.  

Tego typu miejsca są atrakcją do wykorzystania podczas spacerów. Pozwalają one na poszerzenie swojej wiedzy na tematy związane z lokalną ekologią i na "zaprzyjaźnienie się", a przynajmniej na bliższe poznanie, z owadami zapylającym, w tym pszczołami miodnymi.

Opracowano na podstawie:
Radio Rzeszów, Ścieżka edukacyjna w Stobiernej, http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/51492/sciezka-edukacyjna-w-stobiernej, data publikacji: 2016.11.29, data odczytu: 2016.11.29.Liczba wyświetleń artykułu: 1467

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Sprzedaż miodu przez Internet - opodatkowanie

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2016/2019 - terminarz, wymagania, kosztorys

Przygotowanie projektów w ramach programu Wsparcia Rynku Produktów Pszczelich 2016/2017

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Bastani – perskie lody szafranowe

Chałka z szafranem i miodem

Chleb z szafranem i miodem

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.