Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Ścieżka edukacyjna z akcentem pszczelarskim w Stobiernej

pszczelarstwo podkarpackie ścieżka edukacyjna

W miejscowości Stobierna położonej niedaleko Dębicy w województwie podkarpackim, oddano do użytku nową ścieżkę edukacyjną. Ma ona przybliżać dorosłym i dzieciom zagadnienia związane z lokalną fauną i florą. Nie zabrakło także akcentu pszczelarskiego.

Jak informuje Radio Rzeszów, całość umiejscowiona została w pobliżu Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Parku Owadów i Pajęczaków. Liczy ona 100 metrów. Wzdłuż ścieżki znalazło się miejsce na edukacyjne tablice poświęcone zwierzętom i roślinom. Nie zabrakło także miejsca dla czterech hoteli dla dzikich zapylaczy oraz czterech uli przeznaczonych dla pszczół.  

Tego typu miejsca są atrakcją do wykorzystania podczas spacerów. Pozwalają one na poszerzenie swojej wiedzy na tematy związane z lokalną ekologią i na "zaprzyjaźnienie się", a przynajmniej na bliższe poznanie, z owadami zapylającym, w tym pszczołami miodnymi.

Opracowano na podstawie:
Radio Rzeszów, Ścieżka edukacyjna w Stobiernej, http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/51492/sciezka-edukacyjna-w-stobiernej, data publikacji: 2016.11.29, data odczytu: 2016.11.29.Liczba wyświetleń artykułu: 1765

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Bastani – perskie lody szafranowe

Chałka z szafranem i miodem

Konfitura z melona z imbirem i miodem

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2016/2019 - terminarz, wymagania, kosztorys

Sprzedaż miodu przez Internet - opodatkowanie

Koszty pośrednika handlu produktów pszczelich

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.