Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Ścieżka edukacyjna z akcentem pszczelarskim w Stobiernej

pszczelarstwo podkarpackie ścieżka edukacyjna

W miejscowości Stobierna położonej niedaleko Dębicy w województwie podkarpackim, oddano do użytku nową ścieżkę edukacyjną. Ma ona przybliżać dorosłym i dzieciom zagadnienia związane z lokalną fauną i florą. Nie zabrakło także akcentu pszczelarskiego.

Jak informuje Radio Rzeszów, całość umiejscowiona została w pobliżu Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Parku Owadów i Pajęczaków. Liczy ona 100 metrów. Wzdłuż ścieżki znalazło się miejsce na edukacyjne tablice poświęcone zwierzętom i roślinom. Nie zabrakło także miejsca dla czterech hoteli dla dzikich zapylaczy oraz czterech uli przeznaczonych dla pszczół.  

Tego typu miejsca są atrakcją do wykorzystania podczas spacerów. Pozwalają one na poszerzenie swojej wiedzy na tematy związane z lokalną ekologią i na "zaprzyjaźnienie się", a przynajmniej na bliższe poznanie, z owadami zapylającym, w tym pszczołami miodnymi.

Opracowano na podstawie:
Radio Rzeszów, Ścieżka edukacyjna w Stobiernej, http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/51492/sciezka-edukacyjna-w-stobiernej, data publikacji: 2016.11.29, data odczytu: 2016.11.29.Liczba wyświetleń artykułu: 1818

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

Ciasto czekoladowe z miodem – komentarz do przepisu

Zabezpieczenie pszczoły murarki (Osmia rufa L.) przed zimą

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

Kolejny krok w ratowaniu pszczół!

Enactus WSZiB i Portal Pszczelarski

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor

Metody oceny stopnia inwazji Varroa destructor

Stan warrozy w pasiekach za pomocą obserwacji osypu zimowego - badanie