Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Ścieżka edukacyjna z akcentem pszczelarskim w Stobiernej

pszczelarstwo podkarpackie ścieżka edukacyjna

W miejscowości Stobierna położonej niedaleko Dębicy w województwie podkarpackim, oddano do użytku nową ścieżkę edukacyjną. Ma ona przybliżać dorosłym i dzieciom zagadnienia związane z lokalną fauną i florą. Nie zabrakło także akcentu pszczelarskiego.

Jak informuje Radio Rzeszów, całość umiejscowiona została w pobliżu Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Parku Owadów i Pajęczaków. Liczy ona 100 metrów. Wzdłuż ścieżki znalazło się miejsce na edukacyjne tablice poświęcone zwierzętom i roślinom. Nie zabrakło także miejsca dla czterech hoteli dla dzikich zapylaczy oraz czterech uli przeznaczonych dla pszczół.  

Tego typu miejsca są atrakcją do wykorzystania podczas spacerów. Pozwalają one na poszerzenie swojej wiedzy na tematy związane z lokalną ekologią i na "zaprzyjaźnienie się", a przynajmniej na bliższe poznanie, z owadami zapylającym, w tym pszczołami miodnymi.

Opracowano na podstawie:
Radio Rzeszów, Ścieżka edukacyjna w Stobiernej, http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/51492/sciezka-edukacyjna-w-stobiernej, data publikacji: 2016.11.29, data odczytu: 2016.11.29.Liczba wyświetleń artykułu: 1817

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja

Pszczoła miodna. Liczebność roju pszczół, zachowanie i rasy

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 1.

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

BeePower! w Polsce i za granicą