Portal Pszczelarski

Wibrator z pszczołami

Na zdjęciu: starożytny Egipt. Źródło zdjęcia: en.wikipedia.org/wiki/Ancient_Egypt#mediaviewer/File:Egypt.Giza.Sphinx.02.jpg Źródło informacji: alute.co.uk, wp.pl, milionkobiet.pl, cosmopolitan.pl

wibrator z pszczołami pszczoły w starożytności wibrator Jon H. Travel Gustav Zander Kleopatra

Obecnie, według szacunków, co trzecia kobieta posiada i używa jakąś zabawkę erotyczną. Mimo, że temat ten jest wciąż dosyć wstydliwy, nie sposób pozostawić go bez komentarza, zwłaszcza jeżeli dotyczy on pszczół (!).

Przeczesując mniej lub bardziej wiarygodne źródła informacji natrafiłem na coś, co przykuło moją uwagę. Temat zainteresował mnie na tyle, że zacząłem go zgłębiać, a informacjami które pozyskałem, postanowiłem się podzielić.

Potrzeba masturbacji najprawdopodobniej jest tak stara, jak dzieje ludzkości. Może o tym świadczyć chociażby fakt odnalezienia w okolicach miejscowości Ulm w Niemczech, prawdopodobnie najstarszego (bo sprzed 28 tys. lat) 20 cm kamiennego fallusa. Śmiem stwierdzić, że kreatywność ludzka nie zna granic. Na potwierdzenie tych słów przytoczę kilka faktów z historii wibratorów. A żeby było ciekawiej, zacznę od końca, czyli od czasów teraźniejszych.

Nowoczesne technologie wpłynęły w dość znacznym stopniu na rozwój przemysłu erotycznego. Wibratory poza tym, że mogą mieć różną wielkość, kolor czy kształt, mogą być wyposażone w wbudowaną pamięć USB, a nawet być połączone z odtwarzaczem MP3. Co ciekawe, nie każda pani na świecie ma możliwość legalnego zakupu takiego gadżetu. Do dzisiaj zakaz sprzedaży tego typu przedmiotów obowiązuje w amerykańskim stanie Alabama, krajach muzułmańskich, Chinach i Indiach!

Blisko 60 lat temu, w czasie rewolucji seksualnej (czyli czasach kiedy kobiety dość powszechnie mówiły m.in. o swoich potrzebach seksualnych), niejaki Jon H. Travel (amerykański wynalazca) opatentował bezprzewodowy elektryczny wibrator, złożony z tuby, w której znajdował się zasilany bateryjkami silniczek oraz potencjometr regulujący wibracje.

W 1902 r. firma Hamilton Beach specjalizująca się w produkcji tosterów, opatentowała, a następnie wypuściła na rynek pierwszy ręczny wibrator o napędzie elektrycznym. Według szacunków, w 1917 r. w amerykańskich domach liczba wibratorów przewyższała liczbę tosterów!

22 lata wcześniej (w 1880 r.) pojawił się w sprzedaży pierwszy elektromechaniczny wibrator.

W drugiej połowie XIX wieku w celach lecznicych wykorzystywano wibratory napędzane parą wodną, których projektantem był Gustav Zander, szwedzki fizjoterapeuta.

Można powiedzieć, że wibrator stosowany był w zabiegach leczniczych już od IV wieku. Ówczesna wiedza medyczna określała stan objawiający się bezsennością, nerwowością, dusznościami, bólami brzucha i niepokojem mianem histerii - co zresztą w dość przewrotny sposób zostało zaprezentowane w filmie Histeria z 2011 r.

W starożytnej Grecji, według zdobytych informacji, sprzedawały się świetnie dildo z drewna obleczone skórą lub ich szklane odpowiedniki, które można było wypełnić ciepłym płynem.

Najbardziej jednak zaskakującą informacją, która nomen omen sprowokowała mnie do publikacji tegoż artykułu, była wieść o kreatywności starożytnych Egipcjan. Różne źródła podają nieco inne wersje wydarzeń, niemniej poza stosowaniem fallusów wykonanych z marmuru, brązu, a nawet kości słoniowej, Egipcjanki praktykowały wykorzystanie woreczków w kształcie penisa wykonanych z papirusów wypełnianych mrówkami albo pszczołami w celu wywołania efektu wibracji. Jedno ze źródeł podaje za ciekawostkę informację, jakoby Kleopatra także była miłośniczką wibratorów (!), z tą różnicą, że w wiadomym celu wypełniała swoją tykwę (roślinę z rodziny dyniowatych) rozwścieczonymi pszczołami.

Zobacz również:

Ciekawostki pszczele

Ciekawostki na temat różnych gatunków pszczół - występowanie pszczół i cechy przystosowawcze

Ciekawostki na temat różnych gatunków pszczół - rozmiary pszczół

Historia pszczelarstwa - ciekawostki

Ciekawostki na temat miodu

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 7842

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.