Portal Pszczelarski

Wibrator z pszczołami

Na zdjęciu: starożytny Egipt. Źródło zdjęcia: en.wikipedia.org/wiki/Ancient_Egypt#mediaviewer/File:Egypt.Giza.Sphinx.02.jpg Źródło informacji: alute.co.uk, wp.pl, milionkobiet.pl, cosmopolitan.pl

wibrator z pszczołami pszczoły w starożytności wibrator Jon H. Travel Gustav Zander Kleopatra

Obecnie, według szacunków, co trzecia kobieta posiada i używa jakąś zabawkę erotyczną. Mimo, że temat ten jest wciąż dosyć wstydliwy, nie sposób pozostawić go bez komentarza, zwłaszcza jeżeli dotyczy on pszczół (!).

Przeczesując mniej lub bardziej wiarygodne źródła informacji natrafiłem na coś, co przykuło moją uwagę. Temat zainteresował mnie na tyle, że zacząłem go zgłębiać, a informacjami które pozyskałem, postanowiłem się podzielić.

Potrzeba masturbacji najprawdopodobniej jest tak stara, jak dzieje ludzkości. Może o tym świadczyć chociażby fakt odnalezienia w okolicach miejscowości Ulm w Niemczech, prawdopodobnie najstarszego (bo sprzed 28 tys. lat) 20 cm kamiennego fallusa. Śmiem stwierdzić, że kreatywność ludzka nie zna granic. Na potwierdzenie tych słów przytoczę kilka faktów z historii wibratorów. A żeby było ciekawiej, zacznę od końca, czyli od czasów teraźniejszych.

Nowoczesne technologie wpłynęły w dość znacznym stopniu na rozwój przemysłu erotycznego. Wibratory poza tym, że mogą mieć różną wielkość, kolor czy kształt, mogą być wyposażone w wbudowaną pamięć USB, a nawet być połączone z odtwarzaczem MP3. Co ciekawe, nie każda pani na świecie ma możliwość legalnego zakupu takiego gadżetu. Do dzisiaj zakaz sprzedaży tego typu przedmiotów obowiązuje w amerykańskim stanie Alabama, krajach muzułmańskich, Chinach i Indiach!

Blisko 60 lat temu, w czasie rewolucji seksualnej (czyli czasach kiedy kobiety dość powszechnie mówiły m.in. o swoich potrzebach seksualnych), niejaki Jon H. Travel (amerykański wynalazca) opatentował bezprzewodowy elektryczny wibrator, złożony z tuby, w której znajdował się zasilany bateryjkami silniczek oraz potencjometr regulujący wibracje.

W 1902 r. firma Hamilton Beach specjalizująca się w produkcji tosterów, opatentowała, a następnie wypuściła na rynek pierwszy ręczny wibrator o napędzie elektrycznym. Według szacunków, w 1917 r. w amerykańskich domach liczba wibratorów przewyższała liczbę tosterów!

22 lata wcześniej (w 1880 r.) pojawił się w sprzedaży pierwszy elektromechaniczny wibrator.

W drugiej połowie XIX wieku w celach lecznicych wykorzystywano wibratory napędzane parą wodną, których projektantem był Gustav Zander, szwedzki fizjoterapeuta.

Można powiedzieć, że wibrator stosowany był w zabiegach leczniczych już od IV wieku. Ówczesna wiedza medyczna określała stan objawiający się bezsennością, nerwowością, dusznościami, bólami brzucha i niepokojem mianem histerii - co zresztą w dość przewrotny sposób zostało zaprezentowane w filmie Histeria z 2011 r.

W starożytnej Grecji, według zdobytych informacji, sprzedawały się świetnie dildo z drewna obleczone skórą lub ich szklane odpowiedniki, które można było wypełnić ciepłym płynem.

Najbardziej jednak zaskakującą informacją, która nomen omen sprowokowała mnie do publikacji tegoż artykułu, była wieść o kreatywności starożytnych Egipcjan. Różne źródła podają nieco inne wersje wydarzeń, niemniej poza stosowaniem fallusów wykonanych z marmuru, brązu, a nawet kości słoniowej, Egipcjanki praktykowały wykorzystanie woreczków w kształcie penisa wykonanych z papirusów wypełnianych mrówkami albo pszczołami w celu wywołania efektu wibracji. Jedno ze źródeł podaje za ciekawostkę informację, jakoby Kleopatra także była miłośniczką wibratorów (!), z tą różnicą, że w wiadomym celu wypełniała swoją tykwę (roślinę z rodziny dyniowatych) rozwścieczonymi pszczołami.

Zobacz również:

Ciekawostki pszczele

Ciekawostki na temat różnych gatunków pszczół - występowanie pszczół i cechy przystosowawcze

Ciekawostki na temat różnych gatunków pszczół - rozmiary pszczół

Historia pszczelarstwa - ciekawostki

Ciekawostki na temat miodu

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 9957

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Pularda w złotem kolorze z kartoflanymi kulkami

Sałatka z ogórków w zalewie octowo-miodowej na zimę

Kutia wigilijna z miodem pitnym

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności