Portal Pszczelarski

Wykład Romualda Wróblewskiego w CSK w Lublinie 2016

pszczelarstwo lubelskie Romuald Wróblewski Polskie pszczelarstwo Miejska Pasieka Artystyczna

W Lublinie we wtorek 29 listopada 2016 roku, w Centrum Spotkania Kultur miał miejsce niezwykły wykład, który został poświęcony zagadnieniom obecności pszczół w dawnych wierzeniach i nie tylko. Został on przeprowadzony przez doktora Romualda Wróblewskiego, znawcę historii bartnictwa i pszczelarstwa.

Na łamach Kuriera Lubelskiego ukazał się artykuł na ten temat. Dla Greków żyjących w czasach starożytności, pszczoły były zwierzętami świętymi. Wosk pszczeli składano w darze samemu Zeusowi. Prelegent jest prawdziwą skarbnicą wiedzy dotyczącej tej tematyki. Przez lata zgromadził około osiem tysięcy rękopisów z różnych okresów historycznych, dokumentów, artykułów i wielu innych źródeł. Jest on także autorem wielu samodzielnych prac, na przykład "Polskie pszczelarstwo".

Cały wykład został zorganizowany w ramach cyklicznych wydarzeń nazwanych mianem "Miejska Pasieka Artystyczna". Różnorodne spotkania poświęcono między innymi wykonywaniu uli, czy filmom o tematyce pszczelarskiej.

Opracowano na podstawie:
Kurier Lubelski, Centrum Spotkania Kultur: wykład o czasach, gdy pszczoła była bogiem, http://www.kurierlubelski.pl/edukacja/a/centrum-spotkania-kultur-wyklad-o-czasach-gdy-pszczola-byla-bogiem,11514444/, data publikacji: 2016.11.28, data odczytu: 2016.11.29.Liczba wyświetleń artykułu: 1023

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.