Portal Pszczelarski

Akademia Przyjaciół Pszczół: Pszczeli Bohaterowie

pszczelarstwo w Polsce Akademia Przyjaciół Pszczół Z Kujawskim pomagamy pszczołom akcja pszczelarska

Ciekawą inicjatywą jest konkurs "Akademia Przyjaciół Pszczół: Pszczeli Bohaterowie", organizowanego w ramach programu "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Inicjatywą są objęci uczniowie, którzy pod opieką nauczyciela rozwiązują liczne zadania.

Całe przedsięwzięcie ma interaktywny charakter. Dzieci walczą o atrakcyjne nagrody zarówno dla siebie, jak i dla szkoły. Nowoczesna platforma edukacyjna wypełniona jest interaktywnymi zadaniami i scenariuszami lekcji. Uczniowie na różnych polach mogą sprawdzać swoją wiedze związaną z pszczołami. Organizatorzy mają nadzieję, że wiedza o pszczole miodnej i nie tylko, którą mogą zdobyć uczniowie, przełoży się na ich postawę w przyszłości, związaną z ochroną tego cennego gatunku.

Do interaktywnego konkursu nauczyciele wciąż mogą zgłaszać swoich uczniów poprzez stronę www.pomagamypszczolom.pl.

Opracowano na podstawie:
Włocławek Info, Mali „miodożercy” w województwie kujawsko-pomorskim, https://www.wloclawek.info.pl/edukacja/373/mali-miodozercy-w-wojewodztwie-kujawsko-pomorskim/, data publikacji: 2016.11.26, data odczytu: 2016.11.28.
Z Kujawskim pomagamy pszczołom – strona na portalu Facebook, https://www.facebook.com/ZKujawskimPomagamyPszczolom/Liczba wyświetleń artykułu: 1832

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Nalewka jaśminowa z miodem

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Bananowe chipsy z miodem

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele