Portal Pszczelarski

VII Powiatowa Olimpiada Pszczelarska - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia VII Powiatowa Olimpiada Pszczelarska Przemysław Szeliga Jan Ślósarz Kazimierz Marszałek Stowarzyszenie Pszczelarzy Powiatu Krakowskiego Polski Związek Pszczelarski w Warszawie Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie

"Pszczoła miodna – super organizm pożyteczny dla ludzi i środowiska" – właśnie pod takim tytułem przebiegła VII Powiatowa Olimpiada Pszczelarska. Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogli się wykazać swoją ponadprzeciętną wiedzą. Zawody zorganizowano w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie. 

Na początku młodzież otrzymała test składający się z trzydziestu pytań. Dziesiątka najlepszych młodych pszczelarzy zakwalifikowała się do finału, którym był etap ustny. 

Kazimierz Marszałek, prezes Stowarzyszenia Pszczelarzy Powiatu Krakowskiego i organizator wydarzenia stwierdził, że uczniowie co roku wykazują się coraz bardziej zaawansowaną wiedzą. Taką opinię podkreślili również Przemysław Szeliga z Zarządu Polskiego Związku Pszczelarskiego w Warszawie oraz Jan Ślósarz – wiceprezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie.

Opracowano na podstawie:
Dziennik Polski 24, Pytania o znaczenie pszczół dla ludzi i dla środowiska nie sprawiły im trudności, http://www.dziennikpolski24.pl/region/a/pytania-o-znaczenie-pszczol-dla-ludzi-i-dla-srodowiska-nie-sprawily-im-trudnosci,11509435/, data publikacji: 2016.11.28, data odczytu: 2016.11.28.Liczba wyświetleń artykułu: 1204

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Krem jaglany z prażonym jabłkiem, rodzynkami i miodem

Tofu smażone w ziołach z miodem

Ciasto kukurydziane z wiśniami na miodzie

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Właściwości i zastosowanie miodu

Skład miodu

Kontrola jakości miodu