Portal Pszczelarski

Zakończenie sezonu pszczelarskiego 2016 w Mosinie-Puszczykowie

pszczelarstwo wielkopolskie Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Poznaniu sezon pszczelarski 2016 Koło Pszczelarzy Mosina-Puszczykowo

Pszczelarze, którzy są zrzeszenie w Kole Pszczelarzy Mosina-Puszczykowo, 20 listopada 2016 r. uroczyście zakończyli kolejny sezon pszczelarski. To była dobra okazja do podsumowań.

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie internetowej Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego w Poznaniu, uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej. Wprowadzono sztandar Koła, a przed ołtarzem złożono dary pszczelarskie, takie jak różne gatunki miodów, świece wykonane z wosku pszczelego i kwiaty, a wszystko zyskało ozdobę w postaci zielonego świerku. 

Po części kościelnej, pszczelarze wraz z rodzinami i zaproszonymi gośćmi udali się na spotkanie w restauracji. Podczas posiłku przyszedł czas na podsumowania. Nie zabrakło również dyplomów przygotowanych dla zasłużonych pszczelarzy.

Opracowana na podstawie:
Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Poznaniu, Zakończenie sezonu pszczelarskiego w Kole Pszczelarzy Mosina – Puszczykowo, http://www.pszczolywzp.pl/index.php/2-uncategorised/47-zakonczenie-sezonu-pszczelarskiego-w-kole-pszczelarzy-mosina-puszczykowo, data odczytu: 2016.11.28.Liczba wyświetleń artykułu: 1192

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Kontrola jakości miodu

Właściwości i zastosowanie miodu

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Kutia wigilijna z miodem pitnym

Sałatka z ogórków w zalewie octowo-miodowej na zimę

Pularda w złotem kolorze z kartoflanymi kulkami

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie