Portal Pszczelarski

Zakończenie sezonu pszczelarskiego 2016 w Mosinie-Puszczykowie

pszczelarstwo wielkopolskie Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Poznaniu sezon pszczelarski 2016 Koło Pszczelarzy Mosina-Puszczykowo

Pszczelarze, którzy są zrzeszenie w Kole Pszczelarzy Mosina-Puszczykowo, 20 listopada 2016 r. uroczyście zakończyli kolejny sezon pszczelarski. To była dobra okazja do podsumowań.

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie internetowej Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego w Poznaniu, uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej. Wprowadzono sztandar Koła, a przed ołtarzem złożono dary pszczelarskie, takie jak różne gatunki miodów, świece wykonane z wosku pszczelego i kwiaty, a wszystko zyskało ozdobę w postaci zielonego świerku. 

Po części kościelnej, pszczelarze wraz z rodzinami i zaproszonymi gośćmi udali się na spotkanie w restauracji. Podczas posiłku przyszedł czas na podsumowania. Nie zabrakło również dyplomów przygotowanych dla zasłużonych pszczelarzy.

Opracowana na podstawie:
Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Poznaniu, Zakończenie sezonu pszczelarskiego w Kole Pszczelarzy Mosina – Puszczykowo, http://www.pszczolywzp.pl/index.php/2-uncategorised/47-zakonczenie-sezonu-pszczelarskiego-w-kole-pszczelarzy-mosina-puszczykowo, data odczytu: 2016.11.28.



Liczba wyświetleń artykułu: 1610

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Pularda w złotem kolorze z kartoflanymi kulkami

Sałatka z ogórków w zalewie octowo-miodowej na zimę

Kaczka po mazursku