Portal Pszczelarski

Akcja nasadzania roślin miododajnych przez Koło Pszczelarzy w Drawsku Pomorskim 2016

pszczelarstwo zachodniopomorskie Koło Pszczelarzy w Drawsku Pomorskim Grzegorz Kruczek pożytki rośliny miododajne

Koło Pszczelarzy w Drawsku Pomorskim zorganizowało akcję, mającą na celu zwiększenie nasadzeń roślin miododajnych. To rzeczywisty krok w stronę ochrony pszczoły miodnej.

Koło Pszczelarzy w Drawsku Pomorskim już od dłuższego czasu prowadzi podobne akcje. Wysiewane są wyselekcjonowane taksony lip. W 2016 roku, dzięki uprzejmości Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Drawsku Pomorskim, pszczelarze z okolic mieli możliwość zasadzenia aż 150 egzemplarzy drzew. Akcja objęła miejscowości Gudowo, przez Zagozd, Gajewo, skończywszy na Rydzewie.

Każde spośród tych drzew, kiedy trochę podrośnie, będzie służyło kolejnym pokoleniom pszczelich rodzin. Akcja ma na celu zatrzymanie negatywnych zmian w warunkach pożytkowych. O działaniu poinformował Grzegorz Kruczek, sekretarz Koła Pszczelarzy w Drawsku Pomorskim.

Opracowano na podstawie:
Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie, NASADZENIA DRZEW - KOŁO PSZCZELARZY W DRAWSKU POMORSKIM, http://www.pszczoly.szczecin.pl/, data publikacji: 2016.11.26, data odczytu: 2016.11.28.Liczba wyświetleń artykułu: 1525

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Słodka sałatka z kurczakiem

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pszczelarz, a kto to taki?

Miód - produkt pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna