Portal Pszczelarski

Ruszył portal poświęcony pszczelarstwu na Lubelszczyźnie 2016

pszczelarstwo lubelskie Pszczelarstwo na Lubelszczyźnie Rzeczpospolita Pszczelarska Stanisław Jasiński Związek Pszczelarski Rzeczpospolita

Dalsza dawka inicjatyw związanych z projektem "Pszczelarstwo na Lubelszczyźnie. Nieopisana historia – Rzeczpospolita Pszczelarska". Oprócz projektu gry edukacyjnej, która ruszy lada dzień, odbyło się również zbieranie opowieści od najstarszych miłośników pszczół z Lubelszczyzny.

Jak informuje Radio Centrum, powstał portal na którym zebrano wirtualne makiety związane z kulturą, znaczeniem i historią pszczelarstwa. To internetowe miejsce, które gromadzi dawne historie, związane na przykład z postacią Stanisława Jasińskiego, nestora lubelskiego pszczelarstwa. Na stronie radia posłuchać można krótkiej wypowiedzi córki założyciela Związku Pszczelarskiego Rzeczpospolita. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej http://teatrnn.pl/pszczelarstwo. Portal zadebiutował 24 listopada 2016 r.

Inicjatywa zyskała dofinansowanie z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach priorytetu "Kultura Ludowa". 

Opracowano na podstawie:
Radio Centrum, Historia lubelskiego pszczelarstwa, http://centrum.fm/historia-lubelskiego-pszczelarstwa/, data publikacji: 2016.11.25, data odczytu: 2016. 11.25.
Teatr NN, Pszczelarstwo na Lubelszczyźnie. Nieopisana historia - Rzeczpospolita Pszczelarska, http://teatrnn.pl/pszczelarstwo, data odczytu: 2016.11.25.Liczba wyświetleń artykułu: 1318

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-11-28 09:50:27

Nie wiem jak Wy, ale ja się bardzo cieszę, że co rusz pojawia się kolejna inicjatywa pszczelarska i że coraz więcej osób interesuję się problematyką pszczół.  Współpracują z portalem:

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Naleśniki ze skórką cytrynową i pyłkiem pszczelim

Rolada z szynki z pastą ziołową z olejem rzepakowym i morelami

Kaczka w marynacie korzennej pieczona w miodzie pitnym

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie