Portal Pszczelarski

Ruszył portal poświęcony pszczelarstwu na Lubelszczyźnie 2016

pszczelarstwo lubelskie Pszczelarstwo na Lubelszczyźnie Rzeczpospolita Pszczelarska Stanisław Jasiński Związek Pszczelarski Rzeczpospolita

Dalsza dawka inicjatyw związanych z projektem "Pszczelarstwo na Lubelszczyźnie. Nieopisana historia – Rzeczpospolita Pszczelarska". Oprócz projektu gry edukacyjnej, która ruszy lada dzień, odbyło się również zbieranie opowieści od najstarszych miłośników pszczół z Lubelszczyzny.

Jak informuje Radio Centrum, powstał portal na którym zebrano wirtualne makiety związane z kulturą, znaczeniem i historią pszczelarstwa. To internetowe miejsce, które gromadzi dawne historie, związane na przykład z postacią Stanisława Jasińskiego, nestora lubelskiego pszczelarstwa. Na stronie radia posłuchać można krótkiej wypowiedzi córki założyciela Związku Pszczelarskiego Rzeczpospolita. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej http://teatrnn.pl/pszczelarstwo. Portal zadebiutował 24 listopada 2016 r.

Inicjatywa zyskała dofinansowanie z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach priorytetu "Kultura Ludowa". 

Opracowano na podstawie:
Radio Centrum, Historia lubelskiego pszczelarstwa, http://centrum.fm/historia-lubelskiego-pszczelarstwa/, data publikacji: 2016.11.25, data odczytu: 2016. 11.25.
Teatr NN, Pszczelarstwo na Lubelszczyźnie. Nieopisana historia - Rzeczpospolita Pszczelarska, http://teatrnn.pl/pszczelarstwo, data odczytu: 2016.11.25.Liczba wyświetleń artykułu: 1181

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-11-28 09:50:27

Nie wiem jak Wy, ale ja się bardzo cieszę, że co rusz pojawia się kolejna inicjatywa pszczelarska i że coraz więcej osób interesuję się problematyką pszczół.  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

III Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Targi Sadowniczo-Warzywnicze Hort-Technika z panelem pszczelarskim - relacja

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia