Portal Pszczelarski

I Jarosławska Konferencja Pszczelarska - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo podkarpackie relacja z wydarzenia I Jarosławska Konferencja Pszczelarska apiterapia apiterapia w medycynie regeneracyjnej Artur Stojko Polska Funcja Apiterapii Marek Chmielewski Cezary Kruk Regionalny Związek Pszczelarzy w Jarosławiu

19 listopada 2016 roku w Auli Niebieskiej biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu odbyła się I Jarosławska Konferencja Pszczelarska. Tegoroczna edycja poruszyła zagadnienia związane z apiterapią w medycynie regeneracyjnej oraz wybrane problemy gospodarki pasiecznej w Polsce.

Jak informuje portal Życie Podkarpackie, głównym prelegentem jeżeli chodzi o tematykę leczniczego wykorzystywania produktów pszczelich, był prof. dr hab. n. farm. Artur Stojko, który pełni rolę prezesa Polskiej Fundacji Apiterapii. W swoim wykładzie mówił on o leczniczym wykorzystaniu produktów pszczelich, a także o atrybutach tej mało jeszcze znanej dziedziny medycyny.

Tematykę pszczelarską podjął dr Marek Chmielewski, w swoim wystąpieniu omówił diagnostykę chorób czerwia i pszczół w warunkach pasiecznych, prezentując przy tym praktyczne porady dla pszczelarzy. Druga część wystąpienia dotyczyła już stricte diagnostyki stopnia porażania warrozą, doboru odpowiedniego środka zaradczego i najlepszych metody aplikacji.

Trzecie wystąpienie należało do Cezarego Kruka, który podjął się w nim tematyki związanej z przygotowaniem rodzin do zimowli oraz wiosenną pielęgnacją owadów. Zakończeniem spotkania było omówienie ras pszczół polecanych do polskich pasiek.

Organizatorami spotkania był Regionalny Związek Pszczelarzy w Jarosławiu wspólnie z Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną.

Opracowano na podstawie:
Życie Podkarpackie, O pszczołach i leczniczych właściwościach miodu, https://www.zycie.pl/informacje/artykul/11297,o-pszczolach-i-leczniczych-wlasciwosciach-miodu, data publikacji: 2016.11.25, data odczytu: 2016.11.25.
Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu, I Jarosławska Konferencja Pszczelarska,  http://www.pwste.edu.pl/component/content/article/42-aktualnosci/4554-i-jaroslawska-konferencja-pszczelarska, data publikacji: 2016.11.22, data odczytu: 2016.11.25.Liczba wyświetleń artykułu: 1417

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.