Portal Pszczelarski

Miodowa musztarda z dyni - nowy produkt tradycyjny

pszczelarstwo lubuskie musztarda miodowa miodowa musztarda z dyni przepis z miodem Jan Wróblewski Pasieka Debora

Produkowana w województwie lubuskim miodowa musztarda z dyni została kolejnym produktem wpisanym na list wyrobów tradycyjnych. Stało się tak na wniosek pszczelarza Jana Wróblewskiego, właściciela pasieki Debora, która mieści się w Szprotawie.

Polską Agencję Prasową o tym fakcie poinformował Michał Iwanowski, rzecznik zarządu województwa lubuskiego. Zainteresowani potwierdzają, że w tym produkcie nakłada się na siebie wiele prozdrowotnych właściwości poszczególnych jego elementów. Z jednej strony jest to miód, działający antybakteryjnie, a z drugiej dynia, która posiada na przykład beta-karoten i witaminy z grupy B.

Przepis na stworzenie tego specjału jest w tym regionie przekazywany z pokolenia na pokolenie. Obecnie lista produktów tradycyjnych województwa lubuskiego posiada już 59 pozycji. Lista ta jest ciągle poszerzana.

Opracowano na podstawie:
Agropolska, Miodowa musztarda z dyni na liście produktów tradycyjnych, http://www.agropolska.pl/aktualnosci/polska/miodowa-musztarda-z-dyni-na-liscie-produktow-tradycyjnych,2913.html, data publikacji: 2016.11.24, data odczytu: 2016.11.24.Liczba wyświetleń artykułu: 1763

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-11-27 13:25:15

Ciekawe jak smakuje, bo że zdrowa to chyba nikt w to nie wątpi:)  Współpracują z portalem:

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Plackowe brownie z cukinią i miodem

Tosty na słodko

Puchowa owsianka na różanym mleku

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Chałka z szafranem i miodem

Kapusta czerwona z porto

Surówka z kiszonej kapusty z miodem i pomarańczą