Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Miodowa musztarda z dyni - nowy produkt tradycyjny

pszczelarstwo lubuskie musztarda miodowa miodowa musztarda z dyni przepis z miodem Jan Wróblewski Pasieka Debora

Produkowana w województwie lubuskim miodowa musztarda z dyni została kolejnym produktem wpisanym na list wyrobów tradycyjnych. Stało się tak na wniosek pszczelarza Jana Wróblewskiego, właściciela pasieki Debora, która mieści się w Szprotawie.

Polską Agencję Prasową o tym fakcie poinformował Michał Iwanowski, rzecznik zarządu województwa lubuskiego. Zainteresowani potwierdzają, że w tym produkcie nakłada się na siebie wiele prozdrowotnych właściwości poszczególnych jego elementów. Z jednej strony jest to miód, działający antybakteryjnie, a z drugiej dynia, która posiada na przykład beta-karoten i witaminy z grupy B.

Przepis na stworzenie tego specjału jest w tym regionie przekazywany z pokolenia na pokolenie. Obecnie lista produktów tradycyjnych województwa lubuskiego posiada już 59 pozycji. Lista ta jest ciągle poszerzana.

Opracowano na podstawie:
Agropolska, Miodowa musztarda z dyni na liście produktów tradycyjnych, http://www.agropolska.pl/aktualnosci/polska/miodowa-musztarda-z-dyni-na-liscie-produktow-tradycyjnych,2913.html, data publikacji: 2016.11.24, data odczytu: 2016.11.24.Liczba wyświetleń artykułu: 2166

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-11-27 13:25:15

Ciekawe jak smakuje, bo że zdrowa to chyba nikt w to nie wątpi:)  Współpracują z portalem:

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Pasieka na locie a prawidłowa lokalizacja pasieki

Termin składania projektów do Agencji Rynku Rolnego

Wykaz aktów prawnych dotyczących pszczelarstwa w Polsce

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie