Portal Pszczelarski

Miodowa musztarda z dyni - nowy produkt tradycyjny

pszczelarstwo lubuskie musztarda miodowa miodowa musztarda z dyni przepis z miodem Jan Wróblewski Pasieka Debora

Produkowana w województwie lubuskim miodowa musztarda z dyni została kolejnym produktem wpisanym na list wyrobów tradycyjnych. Stało się tak na wniosek pszczelarza Jana Wróblewskiego, właściciela pasieki Debora, która mieści się w Szprotawie.

Polską Agencję Prasową o tym fakcie poinformował Michał Iwanowski, rzecznik zarządu województwa lubuskiego. Zainteresowani potwierdzają, że w tym produkcie nakłada się na siebie wiele prozdrowotnych właściwości poszczególnych jego elementów. Z jednej strony jest to miód, działający antybakteryjnie, a z drugiej dynia, która posiada na przykład beta-karoten i witaminy z grupy B.

Przepis na stworzenie tego specjału jest w tym regionie przekazywany z pokolenia na pokolenie. Obecnie lista produktów tradycyjnych województwa lubuskiego posiada już 59 pozycji. Lista ta jest ciągle poszerzana.

Opracowano na podstawie:
Agropolska, Miodowa musztarda z dyni na liście produktów tradycyjnych, http://www.agropolska.pl/aktualnosci/polska/miodowa-musztarda-z-dyni-na-liscie-produktow-tradycyjnych,2913.html, data publikacji: 2016.11.24, data odczytu: 2016.11.24.Liczba wyświetleń artykułu: 2217

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-11-27 13:25:15

Ciekawe jak smakuje, bo że zdrowa to chyba nikt w to nie wątpi:)  Współpracują z portalem:

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll