Portal Pszczelarski

Miodowa musztarda z dyni - nowy produkt tradycyjny

pszczelarstwo lubuskie musztarda miodowa miodowa musztarda z dyni przepis z miodem Jan Wróblewski Pasieka Debora

Produkowana w województwie lubuskim miodowa musztarda z dyni została kolejnym produktem wpisanym na list wyrobów tradycyjnych. Stało się tak na wniosek pszczelarza Jana Wróblewskiego, właściciela pasieki Debora, która mieści się w Szprotawie.

Polską Agencję Prasową o tym fakcie poinformował Michał Iwanowski, rzecznik zarządu województwa lubuskiego. Zainteresowani potwierdzają, że w tym produkcie nakłada się na siebie wiele prozdrowotnych właściwości poszczególnych jego elementów. Z jednej strony jest to miód, działający antybakteryjnie, a z drugiej dynia, która posiada na przykład beta-karoten i witaminy z grupy B.

Przepis na stworzenie tego specjału jest w tym regionie przekazywany z pokolenia na pokolenie. Obecnie lista produktów tradycyjnych województwa lubuskiego posiada już 59 pozycji. Lista ta jest ciągle poszerzana.

Opracowano na podstawie:
Agropolska, Miodowa musztarda z dyni na liście produktów tradycyjnych, http://www.agropolska.pl/aktualnosci/polska/miodowa-musztarda-z-dyni-na-liscie-produktow-tradycyjnych,2913.html, data publikacji: 2016.11.24, data odczytu: 2016.11.24.Liczba wyświetleń artykułu: 2290

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-11-27 13:25:15

Ciekawe jak smakuje, bo że zdrowa to chyba nikt w to nie wątpi:)  Współpracują z portalem:

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Chleb na owsiance z miodem

Kruidnoten - holenderskie ekspresowe pierniczki z miodem

Kukurydziane bułeczki z miodem

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 1.

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

Enactus WSZiB i Portal Pszczelarski

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.