Portal Pszczelarski

Klub dyskusyjny w Białołęce poruszył temat wymierania pszczół 2016

pszczelarstwo mazowieckie Stowarzyszenie Pszczelarzy Polskich Polanka Robert Chrzanowski wymieranie pszczół

Spotkania w rodzinnym klubie dyskusyjny na warszawskiej Białołęce miały już kilka edycji. 20 listopada 2016 roku odbyło się jednak spotkanie wyjątkowe, ponieważ w całości zostało ono poświęcone pszczołom.

Impreza odbyła się w Białołęckim Ośrodku Kultury, w miejscu nazwanym 3 Pokoje z Kuchnią przy ulicy Głębockiej 84. Z założenia lokalny klub dyskusyjny ma być miejscem w którym spotykać się mają osoby starsze z młodzieżą, dziećmi, studentami, nauczycielami, piekarzami, kominiarzami i handlowcami. Zaproszone są wszystkie osoby, które są ciekawe świata i lubią obcować z przyrodą.

Spotkanie w listopadzie poświęcono pszczołom nie bez powodu. To w końcu wymieranie pszczół jest bardzo modnym tematem, którym interesuje się coraz więcej osób niekoniecznie związanych w pszczelarstwem. Odpowiedzi na wiele pytań poszukiwali uczestnicy spotkania. Dyskusja stanowiła dopiero preludium do cyklu spotkań dyskusyjno-edukacyjnych z wieloma atrakcjami, nie tylko zresztą dla dzieci. Spotkaniu towarzyszyła wystawa fotografii przygotowanych przez Roberta Chrzanowskiego, członka Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich Polanka.

Opracowano na podstawie:
Tu stolica, Niech żyją pszczoły! Rodzinne spotkanie na Białołęce, http://tustolica.pl/niech-zyja-pszczoly-rodzinne-spotkanie-na-bialolece_74296, data publikacji: 2016.11.17, data odczytu: 2016.11.23.
3 Pokoje z Kuchnią na portalu Facebook, https://www.facebook.com/3pokojezkuchnia, data publikacji: 2016.11.21, data odczytu: 2016.11.23.Liczba wyświetleń artykułu: 1257

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Łosoś w musztardzie i miodzie

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.