Portal Pszczelarski

Konwent Marszałków poświęcony pszczelarstwu 2016

pszczelarstwo zachodniopomorskie pszczelarz Wspólna Polityka Rolna młody pszczelarz pasieka ekologiczna

Podczas tegorocznego Konwentu Marszałków, którego gospodarzem było tym razem województwo zachodniopomorskie, wiele miejsca poświęcono dyskusji na temat sytuacji pszczelarzy.

Marszałkowie Województw jednoznacznie opowiedzieli się, że małe gospodarstwa pasieczne, często przekazywane z ojca na syna, potrzebują systemowego wsparcia.

Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, stwierdził, że pszczelarstwo to część regionalnych tradycji i ekogospodarki. Samorządy Województw chcą precyzyjnego określenia statusu pszczelarzy w Polsce. Dzięki temu mogliby oni starać się o podobne wsparcie, jak ma to miejsce w przypadku rolników. Powstał apel w sprawie uwzględnienia potrzeb również pszczelarzy w trakcie planowania Wspólnej Polityki Rolnej po roku 2020.

Inne konieczne zmiany miałyby objąć młodych pszczelarzy i pasieki ekologiczne. Przyjęte stanowisko jednoznacznie stwierdza, że obecnie głównymi beneficjentami wsparcia są firmy, które świadczą usługi na rzecz pszczelarstwa, a nie sami pszczelarze. W pisemnym stanowisku Marszałków znalazło się także miejsce na sugestię poszerzenia listy leków dopuszczalnych do zwalczania licznych chorób pszczół. Z całością dokumentu można się zapoznać na stronie Konwentu Marszałków.

Opracowano na podstawie:
Konwent.wzp, Małe gospodarstwa pasieczne potrzebują wsparcia, http://konwent.wzp.pl/aktualnosci/261-male-gospodarstwa-pasieczne-oczekuja-wsparcia.html, data publikacji: 2016.11.22, data odczytu: 2016.11.23.Liczba wyświetleń artykułu: 1151

Komentarze z forum pszczelarskiego

tulipan

2016-12-19 18:18:31

to dobrze ze marszałkowie zajeli się pszczółkami oby rozszerzyli takie spotkania no cały kraj byle szybciej bo szkoda pszczółek które mają ciężki los

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.