Portal Pszczelarski

Rzeczpospolita Pszczelarska - spotkanie promujące projekt Pszczelarstwo na Lubelszczyźnie

wydarzenie pszczelarskie listopad 2016 2016 Lublin Rzeczpospolita Pszczelarska Pszczelarstwo na Lubelszczyźnie Brama Grodzka - Teatr NN Stanisław Jasiński Kazimierz Gułkowski

24 listopada 2016 r. (czwartek) o godzinie 17:00 w Sali Czarnej Ośrodka Brama Grodzka - Teatr NN (ul. Grodzka 21, 20-112 Lublin) odbędzie się spotkanie promujące projekt pt. "Pszczelarstwo na Lubelszczyźnie. Nieopisana historia - Rzeczpospolita Pszczelarska". To wydarzenie zarówno dla fascynatów pszczelarstwa oraz miłośników historii Lubelszczyzny.

Udział w wydarzeniu zapowiedzieli m.in. lubelscy pszczelarze oraz Bożena Jasińska, córka Stanisława Jasińskiego.

Wydarzenie poświęcone będzie projektowi, który zapoczątkowali lubelscy pszczelarze jeszcze przed II Wojną Światową, tj. projekcie stworzenia z Lubelszczyzny rodzaju zagłębia pszczelarskiego - Rzeczpospolitej Pszczelarskiej, a które to miało być jedyny takim kompleksem pszczelarskim w Europie.

Stanisław Jasiński w swojej pasiece. Poczekajce koło Lublina. 1965 rok, ul nr 60 (Archiwum Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN")

Kazimierz Gułkowski w swojej pasiece. Lublin 1928 rok (Archiwum Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN")

Rozlewnia miodu w Lublinie przy ulicy Staszica 5. Ok 1948 roku. Widok na beczki z miodem na eksport (Archiwum Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN")

Stanisław Jasiński w pasiece majątku Zemborzyce w 1929 roku (Archiwum Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN")

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2299

Komentarze z forum pszczelarskiego

Sylwek

2016-11-23 09:11:45

Świetne zdjęcia. Szkoda, że daleko mieszkam bo bym się na pewno wybrał.

michal1972

2016-11-27 21:24:44

Piękne zdjęcia. Nie słyszałem o tym, że Lubelszczyzna miała być ojczyzną polskiego pszczelarstwa...

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.