Portal Pszczelarski

Helena Rybak-Chmielewska - ostatnie pożegnanie

pszczelarstwo w Polsce Helena Rybak-Chmielewska

18 listopada 2016 roku zmarła w wieku 70 lat dr hab. prof. nadzw. Helena Rybak-Chmielewska, która była długoletnim pracownikiem naukowym Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa. Przez cały okres swojej kariery naukowej pracowała w Oddziale Pszczelnictwa w Puławach.

Pracę w Instytucie rozpoczęła w 1969 roku i aż do przejścia na emeryturę w 2014 roku zajmowała się pszczołami. Najpierw jako kierownik Zakładu Chemii i Technologii Produktów Pszczelich, a potem był kierownikiem akredytowanym Laboratorium Badania Jakości Produktów Pszczelich. Dr hab. Helena Rybak-Chmielewska była uznaną specjalistką w dziedzinie pszczelarstwa, znaną w kraju i zagranicą. Jako pierwsza osoba w Polsce dokonała ona charakterystyki fizykochemicznej najważniejszych odmian miodu, które są pozyskiwane w polskich warunkach poużytkowych. Jej dorobek naukowy obejmuje kilkadziesiąt publikacji naukowych.

Jednak dr hab. Helena Rybak-Chmielewska była przede wszystkim osobą, która z dużym zaangażowaniem przekazywała swoją wiedzę. Jej działalność naukowa miała za zadanie dotrzeć do wielu odbiorców, ale także wyjść naprzeciw potrzebom pszczelarzy.

Opracowano na podstawie:
Polski Związek Pszczelarski, Zawiadomienie o śmierci dr hab. prof. nadzw. Heleny Rybak-Chmielewskiej, http://www.zwiazekpszczelarski.pl/terazniejszosc/pszczelarze2, data publikacji: 2016.11.19, data odczytu: 2016.11.21.Liczba wyświetleń artykułu: 1654

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.