Portal Pszczelarski

II Sztumskie Święto Miodu – relacja z wydarzenia

pszczelarstwo pomorskie relacja z wydarzenia II Sztumskie Święto Miodu XIII Ogólnopolski Konkurs Miodów Pitnych Mazurskie Miody Trójniak Mazurski

12 listopada 2016 roku w Sztumie odbyła się druga już edycja Święta Miodu, która tym razem została połączona z XIII Ogólnopolskim Konkursem Miodów Pitnych. Jarmark i wydarzenia poboczne przyciągnęły wielu zwiedzających.

Informacje podane przez portal Strefa Agro wskazują, że wydarzenie było połączone z kilku atrakcji. Główną stanowił jarmark, w ramach którego sprzedawano różne gatunki miodów bezpośrednio od pszczelarzy. Nie zabrakło na stoiskach również produktów pszczelich, do których zaliczyć można pierzgę, propolis, czy pyłek kwiatowy. W sprzedaży znalazły się także kosmetyki oparte na bazie miodu. Jarmark odbył się w Sali Czekoladowej Centrum Kultury w Sztumie. 

Dla gości przygotowano prosty poczęstunek, stworzony na bazie miodu. Tym razem padło na skrzydełka w miodzie. Atrakcją Święta Miodu był również XIII Ogólnopolski Konkurs Miodów Pitnych Wielkiej Konfraterni Zacnego Jadła, Napitku i Rękodzieła. W kategorii miodów znajdujących się na rynku triumfowały Mazurskie Miody, Trójniak Mazurski, zdobywając 45,50 punkta, czyli medal złoty oraz nagrodę Grand Prix.

Opracowano na podstawie:
Konfraternia, Wyniki konkursu miodów pitnych, http://www.konfraternia.org/2016/11/13/wyniki-konkursu-miodow-pitnych/#more-973m , data publikacji: 2016.11.13, data odczytu: 2016.11.21.
Strefa Agro, II Sztumskie Święto Miodu już 12 listopada, http://www.strefaagro.dziennikbaltycki.pl/artykul/ii-sztumskie-swieto-miodu-juz-12-listopada, data publikacji: 2016.10.19, data odczytu: 2016.11.21.

Zobacz również:

XIII Ogólnopolski Konkurs Miodów PitnychLiczba wyświetleń artykułu: 1140

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.