Portal Pszczelarski

II Sztumskie Święto Miodu – relacja z wydarzenia

pszczelarstwo pomorskie relacja z wydarzenia II Sztumskie Święto Miodu XIII Ogólnopolski Konkurs Miodów Pitnych Mazurskie Miody Trójniak Mazurski

12 listopada 2016 roku w Sztumie odbyła się druga już edycja Święta Miodu, która tym razem została połączona z XIII Ogólnopolskim Konkursem Miodów Pitnych. Jarmark i wydarzenia poboczne przyciągnęły wielu zwiedzających.

Informacje podane przez portal Strefa Agro wskazują, że wydarzenie było połączone z kilku atrakcji. Główną stanowił jarmark, w ramach którego sprzedawano różne gatunki miodów bezpośrednio od pszczelarzy. Nie zabrakło na stoiskach również produktów pszczelich, do których zaliczyć można pierzgę, propolis, czy pyłek kwiatowy. W sprzedaży znalazły się także kosmetyki oparte na bazie miodu. Jarmark odbył się w Sali Czekoladowej Centrum Kultury w Sztumie. 

Dla gości przygotowano prosty poczęstunek, stworzony na bazie miodu. Tym razem padło na skrzydełka w miodzie. Atrakcją Święta Miodu był również XIII Ogólnopolski Konkurs Miodów Pitnych Wielkiej Konfraterni Zacnego Jadła, Napitku i Rękodzieła. W kategorii miodów znajdujących się na rynku triumfowały Mazurskie Miody, Trójniak Mazurski, zdobywając 45,50 punkta, czyli medal złoty oraz nagrodę Grand Prix.

Opracowano na podstawie:
Konfraternia, Wyniki konkursu miodów pitnych, http://www.konfraternia.org/2016/11/13/wyniki-konkursu-miodow-pitnych/#more-973m , data publikacji: 2016.11.13, data odczytu: 2016.11.21.
Strefa Agro, II Sztumskie Święto Miodu już 12 listopada, http://www.strefaagro.dziennikbaltycki.pl/artykul/ii-sztumskie-swieto-miodu-juz-12-listopada, data publikacji: 2016.10.19, data odczytu: 2016.11.21.

Zobacz również:

XIII Ogólnopolski Konkurs Miodów Pitnych



Liczba wyświetleń artykułu: 1284

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Łosoś w musztardzie i miodzie

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Biały miód leśny z Mount Oku

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016