Portal Pszczelarski

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu wyróżnione w konkursie EKOpozytyw Mazowsza 2016

pszczelarstwo mazowieckie Muzeum Wsi Mazowieckiej EKOpozytyw Mazowsza Jan Rzeszotarski

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu został wyróżniony w konkursie EKOpozytyw Mazowsza w kategorii edukacja. Uzyskane dotacje znacząco wpływają na działanie możliwe do podjęcia przez dyrekcję tego muzeum.

Dzięki dotacjom uzyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie możliwe było zrealizowanie programu "Aktywna ochrona trzmieli i dzikich gatunków pszczół, stworzenie stref nektarodajnych na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sieprcu". W ramach tego działania, zgodnie z informacjami podanymi przez Tygodnik Płocki, stworzono bezpieczne warunki życia i rozrodu dla wielu gatunków owadów zapylających. Także pszczoły miodne mają okazje skorzystać ze zrewitalizowanego zadrzewienia na terenie skansenu.

Jak zapowiada dyrektor skansenu, Jan Rzeszotarski, to nie koniec działań związanych z ochroną środowiska naturalnego i edukacją, jakie zostaną podjęte na terenie muzeum na świeżym powietrzu. 

Opracowano na podstawie:
Tygodnik Płocki, Ekopozytywny skansen, http://www.tp.com.pl/sierpc/ekopozytywny-skansen.html, data publikacji: 2016.11.17, data odczytu: 2016.11.17.Liczba wyświetleń artykułu: 934

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Badania: na jakim obszarze występuje pszczoła samotnica - zadrzechnia fioletowa?

Zrekultywowane tereny kopalni Górażdże jako potencjalne siedlisko występowania pszczół

Zostań bohaterem pszczół

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku