Portal Pszczelarski

M Food światowym liderem obrotu miodem 2016

pszczelarstwo w Polsce miód M Food miód ekologiczny miód z Ukrainy miód z Bułgarii miód z Chin

Spółka M Food, która jest światowym liderem obrotu miodem, znacząco zwiększyła swoje zyski. Wszystko to za sprawą pionierskiej certyfikacji pszczelarzy na Ukrainie. Firma posiada ku temu odpowiednie kwalifikacje.

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal biznes.interia.pl, spółka uzyskała w trzecim kwartale 2016 roku 4,82 miliona złotych zysków, co stanowi wzrost o kilkaset procent w stosunku do takiego samego okresu w 2015 roku. Potencjał firmy wynika przede wszystkim z obrotu miodem ekologiczny, który to stać się prawdziwym produktem przyszłości. Działania podobne, jak te prowadzone na Ukrainie, już od jakiegoś czasu odbywają się w Bułgarii. Dzięki certyfikatom nadawanym tamtejszym pszczelarzom, na podstawie badań wykonywanych przez renomowane laboratoria, produkty firmy cieszą się tak dużym zainteresowaniem. 

Grupa M Food S.A. miód pozyskuje od producentów oraz pośredników z terenu Europy Środkowej i Wschodniej, a także z Azji. Odbiorcami jej produktów są głównie kraje Europy Zachodniej, ale także Polska i Ameryka Północna. Dystrybuowane produkty pszczele są dalej wykorzystywane w branży spożywczej oraz farmaceutycznej. 

Opracowano na podstawie:
Biznes.interia.pl, M FOOD liczy zyski, http://biznes.interia.pl/gieldy/news/m-food-liczy-zyski,2423066, data publikacji: 2016.11.15, data odczytu: 2016.11.16.
Portal Spożywczy, Pszczelarstwo ekologiczne i miód mają potencjał w Polsce i na świecie, http://www.portalspozywczy.pl/slodycze-przekaski/wiadomosci/pszczelarstwo-ekologiczne-i-miod-maja-potencjal-w-polsce-i-na-swiecie,136885.html, data publikacji: 2016.11.15, data odczytu: 2016.11.16.Liczba wyświetleń artykułu: 1926

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Marchewka z jabłkiem i miodem

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich