Portal Pszczelarski

M Food światowym liderem obrotu miodem 2016

pszczelarstwo w Polsce miód M Food miód ekologiczny miód z Ukrainy miód z Bułgarii miód z Chin

Spółka M Food, która jest światowym liderem obrotu miodem, znacząco zwiększyła swoje zyski. Wszystko to za sprawą pionierskiej certyfikacji pszczelarzy na Ukrainie. Firma posiada ku temu odpowiednie kwalifikacje.

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal biznes.interia.pl, spółka uzyskała w trzecim kwartale 2016 roku 4,82 miliona złotych zysków, co stanowi wzrost o kilkaset procent w stosunku do takiego samego okresu w 2015 roku. Potencjał firmy wynika przede wszystkim z obrotu miodem ekologiczny, który to stać się prawdziwym produktem przyszłości. Działania podobne, jak te prowadzone na Ukrainie, już od jakiegoś czasu odbywają się w Bułgarii. Dzięki certyfikatom nadawanym tamtejszym pszczelarzom, na podstawie badań wykonywanych przez renomowane laboratoria, produkty firmy cieszą się tak dużym zainteresowaniem. 

Grupa M Food S.A. miód pozyskuje od producentów oraz pośredników z terenu Europy Środkowej i Wschodniej, a także z Azji. Odbiorcami jej produktów są głównie kraje Europy Zachodniej, ale także Polska i Ameryka Północna. Dystrybuowane produkty pszczele są dalej wykorzystywane w branży spożywczej oraz farmaceutycznej. 

Opracowano na podstawie:
Biznes.interia.pl, M FOOD liczy zyski, http://biznes.interia.pl/gieldy/news/m-food-liczy-zyski,2423066, data publikacji: 2016.11.15, data odczytu: 2016.11.16.
Portal Spożywczy, Pszczelarstwo ekologiczne i miód mają potencjał w Polsce i na świecie, http://www.portalspozywczy.pl/slodycze-przekaski/wiadomosci/pszczelarstwo-ekologiczne-i-miod-maja-potencjal-w-polsce-i-na-swiecie,136885.html, data publikacji: 2016.11.15, data odczytu: 2016.11.16.Liczba wyświetleń artykułu: 2059

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pszczelarz, a kto to taki?

Miód - produkt pszczeli

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Marchewka z jabłkiem i miodem

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili