Portal Pszczelarski

Wzrasta popyt na miód pitny w Polsce 2016

pszczelarstwo w Polsce miód pitny popyt na miód pitny

Rynek polskich miodów pitnych ma się bardzo dobrze. W okresie okołoświątecznym spodziewany jest wzrost zainteresowania tym alkoholem. 

Jak informuje Portal Spożywczy, w tym momencie rynek miodów pitnych w Polsce wart jest około 30 milionów złotych, a w przeciągu ostatnich kilku lat jego wartość wzrastała nawet o 8 procent rocznie. Wszystko wskazuje na to, że ta tendencja na razie się utrzyma. Spółka TiM S.A., zajmująca się dystrybucją miodu pitnego, odnotowała wzrost sprzedaży o 8 procent. 

Jej wiceprezes, Mariusz Glenszczyk, przekonuje że to zasługa w dużej mierze mody na produkty ekologiczne, regionalne i niszowe, a za taki z pewnością uznać można miód pitny, który nie jest powszechnie dostępny. Okres w okolicach świąt Bożego Narodzenia skłania kupujących do poszukiwania wyjątkowych produktów, są oni skłonni wydać na nie więcej pieniędzy. Mody pitne tym samym przesuwają się w stronę półki Premium. Wpływa na to nie tylko ładne opakowanie i dobry marketing, ale również wytwarzanie tego produktu z miodów najwyższej jakości. Rozumiany w takich kategoriach miód pitny może zostać potraktowany jako doskonały prezent. 

Opracowano na podstawie:
Portal Spożywczy, W grudniu wyniki sprzedażowe miodów pitnych powinny wzrosnąć, http://www.portalspozywczy.pl/alkohole-uzywki/wiadomosci/w-grudniu-wyniki-sprzedazowe-miodow-pitnych-powinny-wzrosnac,136886.html, data publikacji: 2016.11.15, data odczytu: 2016.11.16.Liczba wyświetleń artykułu: 2117

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Kontrola jakości miodu

Skład miodu

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

XX Forum Pszczelarskie - Sielinko 2014

Nabór na kurs kwalifikacyjny technik pszczelarz

Szkolenie pszczelarskie w Radzyniu Podlaskim 02.2020