Portal Pszczelarski

Wzrasta popyt na miód pitny w Polsce 2016

pszczelarstwo w Polsce miód pitny popyt na miód pitny

Rynek polskich miodów pitnych ma się bardzo dobrze. W okresie okołoświątecznym spodziewany jest wzrost zainteresowania tym alkoholem. 

Jak informuje Portal Spożywczy, w tym momencie rynek miodów pitnych w Polsce wart jest około 30 milionów złotych, a w przeciągu ostatnich kilku lat jego wartość wzrastała nawet o 8 procent rocznie. Wszystko wskazuje na to, że ta tendencja na razie się utrzyma. Spółka TiM S.A., zajmująca się dystrybucją miodu pitnego, odnotowała wzrost sprzedaży o 8 procent. 

Jej wiceprezes, Mariusz Glenszczyk, przekonuje że to zasługa w dużej mierze mody na produkty ekologiczne, regionalne i niszowe, a za taki z pewnością uznać można miód pitny, który nie jest powszechnie dostępny. Okres w okolicach świąt Bożego Narodzenia skłania kupujących do poszukiwania wyjątkowych produktów, są oni skłonni wydać na nie więcej pieniędzy. Mody pitne tym samym przesuwają się w stronę półki Premium. Wpływa na to nie tylko ładne opakowanie i dobry marketing, ale również wytwarzanie tego produktu z miodów najwyższej jakości. Rozumiany w takich kategoriach miód pitny może zostać potraktowany jako doskonały prezent. 

Opracowano na podstawie:
Portal Spożywczy, W grudniu wyniki sprzedażowe miodów pitnych powinny wzrosnąć, http://www.portalspozywczy.pl/alkohole-uzywki/wiadomosci/w-grudniu-wyniki-sprzedazowe-miodow-pitnych-powinny-wzrosnac,136886.html, data publikacji: 2016.11.15, data odczytu: 2016.11.16.Liczba wyświetleń artykułu: 1934

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.