Portal Pszczelarski

Alicja Gadziałowska i nagroda ministra rolnictwa i rozwoju wsi w konkursie "Teraz Polska Promocja"

Na zdjęciu: Logotyp konkursu Teraz Polska Promocja i powiat kluczborski Źródło zdjęcia: terazpolska.pl/pl/konkurs-teraz-polska-promocja

Alicja Gadziałowska Barbara Woś Teraz Polska Promocja

Jak donosi portal Nowa Trybuna Opolska, Pani Alicja Gadziałowska, absolwentka kierunku Turystyka i Rekreacja na Politechnice Opolskiej (Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii), za swoją pracę magisterską pt. "Miód i produkty pszczele jako atrakcja turystyczna powiatu kluczborskiego" otrzymała nagrodę ministra rolnictwa i rozwoju wsi w VIII edycji konkursu "Teraz Polska Promocja".

Nagrodzona praca powstała pod opieką dr Barbary Woś, pracownika naukowego Katedry Geografii i Ekonomiki Turystyki, a także właścicielki gospodarstwa agroturystycznego.

Pani Alicja Gadziałowska od młodzieńczych lat miała styczność z pszczelarstwem. W udzielonym wywiadzie dla NGO.pl wspomina, że jeszcze w czasach szkoły podstawowej odwiedzała Muzeum im. ks. dr Jana Dzierżona. Co więcej, powiat kluczborski słynie z miodu, co przekłada się także na pokaźną liczbę pszczelarzy. Udzielone przez członków Kluczborskiego Koła Pszczelarzy odpowiedzi na pytania w ankiecie stanowiły podstawę do napisania pracy magisterskiej, a merytoryczna pomoc Pani dr Woś przyczyniła się do otrzymania nagrody ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

W imieniu swoim i redakcji Portalu Pszczelarskiego życzę Pani Alicji dalszych sukcesów, zarówno naukowych jak i osobistych!

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3545

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Rolada z szynki z pastą ziołową z olejem rzepakowym i morelami

Sałatka z ogórków w zalewie octowo-miodowej na zimę

Kaczka po mazursku