Portal Pszczelarski

Podsumowanie sezonu pszczelarskiego w kujawsko-pomorskim 2016

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie sezon pszczelarski sezon pszczelarski 2016 Jacek Paul Pomorsko-Kujawski Związek Pszczelarzy Sławomir Wnuk cena miodu

W tym roku w rejonie kujawsko-pomorskim, jak w całym kraju, obfitość zbiorów miodu zależała przede wszystkim od pogody i bliskości roślin miododajnych. Jednak niektórych gatunków jest naprawdę sporo.

Strefa Agro opublikowała artykuł, w którym wypowiedział się między innymi Jacek Paul, prezes Pomorsko-Kujawskiego Związku Pszczelarzy i jednocześnie pszczelarz z powiatu inowrocławskiego. Padło w nim stwierdzenie, że tam, gdzie w sąsiedztwie rosła gryka albo facelia, zbiory są naprawdę dobre. W podobnym tonie wypowiedział się Sławomir Wnuk, pszczelarz z powiatu świeckiego. Zebrał on średnio 34 kilogramy miodu gryczanego z jednego ula. Obecność roślin miododajnych, takich jak facelia czy gryka, wiąże się z unijnymi wymogami dotyczącymi zazielenienia.

Z powodu upałów i suszy w tym roku nie dopisał miód lipowy i akacjowy. Ceny miodu w tym regionie nie zmieniają się od lat i wynoszą około 30-35 złotych za miód faceliowy, gryczany lub lipowy. Droższy jest spadziowy oraz wrzosowy, nieco tańszy – rzepakowy. Więcej trzeba też zapłacić za miód ekologiczny.

Opracowano na podstawie:
Strefa Agro, Zazielenienie nakarmiło pszczoły. Miód faceliowy i gryczany pobił rekord!, http://www.strefaagro.pomorska.pl/artykul/zazielenienie-nakarmilo-pszczoly-miod-faceliowy-i-gryczany-pobil-rekord, data publikacji: 2016.11.10, data odczytu: 2016.11.10.Liczba wyświetleń artykułu: 1171

Komentarze z forum pszczelarskiego

arek

2016-11-13 19:32:15

Czyli ceny miodu są takie same jak wszędzie :) No może poza Krupówkami, bo tam wszystko jest droższe...

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.