Portal Pszczelarski

Łąka kwietna dla pszczół we Wrocławiu - konkurs Społecznik 2.0

pszczelarstwo dolnośląskie Karolina Bielak pszczelarstwo miejskie Społecznik 2.0 Karolina Nowacka Studenckie Koło Naukowe Apis

W miastach brakuje pszczół, dlatego podejmowane są różnego rodzaju działania związane ze zmianą tego stanu rzeczy. Ciekawą inicjatywę podjęto we Wrocławiu, dokładniej mówiąc na Wyspie Słodowej. Ma tam powstać kwietna łąka, która swoją obfitością przyciągnie pszczoły.

Gazeta Wrocławska informuje, że na ten pomysł wpadła architektka Karolina Bielak. Pomysł został udostępniony w konkursie Społecznik 2.0. W ramach łąki miałyby zostać posadzone niezapominajki, azalie, maki i berberysy oraz jeszcze wiele innych roślin. Taki ładny skrawek zieleni spodoba się nie tylko pszczołom, ale również mieszkańcom i turystom.

Karolina Nowacka ze Studenckiego Koła Naukowego Apis, działającego na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, uważa że ta propozycja jest jak najbardziej trafiona. Od dwóch miesięcy można w tym mieście legalnie hodować pszczoły, ale problemem jest brak zielonych enklaw zasobnych w rośliny miododajne. Mieszkańcy nie powinny się bać, że łąka przyciągnie masowy nalot pszczół. Ich obecność nie będzie zagrożeniem dla człowieka. Wynik konkursu zostanie podany 5 stycznia 2017 r.

Opracowano na podstawie:
Gazeta Wrocławska, Brakuje pszczół we Wrocławiu. Na Wyspie Słodowej ma powstać łąka przyciągająca te owady (ZOBACZ), http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/brakuje-pszczol-we-wroclawiu-na-wyspie-slodowej-ma-powstac-laka-przyciagajaca-te-owady-zobacz,11440184/, data publikacji: 2016.11.10, data odczytu: 2016.11.10.Liczba wyświetleń artykułu: 1603

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.