Portal Pszczelarski

Łąka kwietna dla pszczół we Wrocławiu - konkurs Społecznik 2.0

pszczelarstwo dolnośląskie Karolina Bielak pszczelarstwo miejskie Społecznik 2.0 Karolina Nowacka Studenckie Koło Naukowe Apis

W miastach brakuje pszczół, dlatego podejmowane są różnego rodzaju działania związane ze zmianą tego stanu rzeczy. Ciekawą inicjatywę podjęto we Wrocławiu, dokładniej mówiąc na Wyspie Słodowej. Ma tam powstać kwietna łąka, która swoją obfitością przyciągnie pszczoły.

Gazeta Wrocławska informuje, że na ten pomysł wpadła architektka Karolina Bielak. Pomysł został udostępniony w konkursie Społecznik 2.0. W ramach łąki miałyby zostać posadzone niezapominajki, azalie, maki i berberysy oraz jeszcze wiele innych roślin. Taki ładny skrawek zieleni spodoba się nie tylko pszczołom, ale również mieszkańcom i turystom.

Karolina Nowacka ze Studenckiego Koła Naukowego Apis, działającego na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, uważa że ta propozycja jest jak najbardziej trafiona. Od dwóch miesięcy można w tym mieście legalnie hodować pszczoły, ale problemem jest brak zielonych enklaw zasobnych w rośliny miododajne. Mieszkańcy nie powinny się bać, że łąka przyciągnie masowy nalot pszczół. Ich obecność nie będzie zagrożeniem dla człowieka. Wynik konkursu zostanie podany 5 stycznia 2017 r.

Opracowano na podstawie:
Gazeta Wrocławska, Brakuje pszczół we Wrocławiu. Na Wyspie Słodowej ma powstać łąka przyciągająca te owady (ZOBACZ), http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/brakuje-pszczol-we-wroclawiu-na-wyspie-slodowej-ma-powstac-laka-przyciagajaca-te-owady-zobacz,11440184/, data publikacji: 2016.11.10, data odczytu: 2016.11.10.Liczba wyświetleń artykułu: 1782

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Zimowy torcik z żurawiną i kremem z białej czekolady

Owsiane mini batoniki z białą czekoladą i miodem

Amarantusowe batoniki z miodem

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Praca na etat a pasieka do 80 pni

Ewidencje przy rozliczaniu się na podstawie PKPiR

Pasieki powyżej 80 rodzin pszczelich - formy opodatkowania

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Ciasto orzechowe z miodem

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem