Portal Pszczelarski

Łąka kwietna dla pszczół we Wrocławiu - konkurs Społecznik 2.0

pszczelarstwo dolnośląskie Karolina Bielak pszczelarstwo miejskie Społecznik 2.0 Karolina Nowacka Studenckie Koło Naukowe Apis

W miastach brakuje pszczół, dlatego podejmowane są różnego rodzaju działania związane ze zmianą tego stanu rzeczy. Ciekawą inicjatywę podjęto we Wrocławiu, dokładniej mówiąc na Wyspie Słodowej. Ma tam powstać kwietna łąka, która swoją obfitością przyciągnie pszczoły.

Gazeta Wrocławska informuje, że na ten pomysł wpadła architektka Karolina Bielak. Pomysł został udostępniony w konkursie Społecznik 2.0. W ramach łąki miałyby zostać posadzone niezapominajki, azalie, maki i berberysy oraz jeszcze wiele innych roślin. Taki ładny skrawek zieleni spodoba się nie tylko pszczołom, ale również mieszkańcom i turystom.

Karolina Nowacka ze Studenckiego Koła Naukowego Apis, działającego na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, uważa że ta propozycja jest jak najbardziej trafiona. Od dwóch miesięcy można w tym mieście legalnie hodować pszczoły, ale problemem jest brak zielonych enklaw zasobnych w rośliny miododajne. Mieszkańcy nie powinny się bać, że łąka przyciągnie masowy nalot pszczół. Ich obecność nie będzie zagrożeniem dla człowieka. Wynik konkursu zostanie podany 5 stycznia 2017 r.

Opracowano na podstawie:
Gazeta Wrocławska, Brakuje pszczół we Wrocławiu. Na Wyspie Słodowej ma powstać łąka przyciągająca te owady (ZOBACZ), http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/brakuje-pszczol-we-wroclawiu-na-wyspie-slodowej-ma-powstac-laka-przyciagajaca-te-owady-zobacz,11440184/, data publikacji: 2016.11.10, data odczytu: 2016.11.10.



Liczba wyświetleń artykułu: 2257

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Robinia akacjowa – roślina miododajna

Trudności prowadzenia pasieki wędrownej - zapowietrzone miejsca, ule przystosowane do przewożenia

Ekonomika pszczelarstwa - zarządzanie gospodarstwem pasiecznym

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Miód - produkt pszczeli

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Pszczelarz, a kto to taki?