Portal Pszczelarski

Uwagi do Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi 2016

pszczelarstwo w Polsce prawo pszczelarskie prawo w pszczelarskie sprzedaż bezpośrednia sprzedaż bezpośrednia produktów pszczelich

Na stronach internetowych wielu związków pszczelarskich w Polsce pojawiła się informacja związana z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie maksymalnej ilości żywności zbywanej w ramach rolniczego handlu detalicznego oraz zakresu i sposobu jej dokumentowania. Niedługo mija termin składania protestów w tej sprawie.

Jak informuje między innymi strona Regionalnego Związku Pszczelarzy w Płocku, termin nadsyłania uwag i opinii mija 14 listopada 2016 r. Przypominamy, że kwestią sporną, dotyczącą pszczelarzy, są wprowadzane limity w ramach sprzedaży bezpośredniej na nieprzetworzone produkty pszczele, które mają wynosić 1212 kilogramów rocznie lub kwotę 40 tysięcy złotych.

Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego wystosował pismo w formie protestu, skierowane do Ministra Rolnictwa. Jednocześnie jest to apel do wszystkich pszczelarzy, aby także wysyłali swoje uwagi do Ministerstwa Rolnictwa. Sprawa jest bardzo pilna i sądząc po licznych komentarzach w tej sprawie, także istotna dla wielu pszczelarzy.

Opracowano na podstawie:
Regionalny Związek Pszczelarzy w Płocku, Rozporządzenie Ministra Rolnictwa, http://rzpplock.lh.pl/, data publikacji: 2016.11.03, data odczytu: 2016.11.10.

Zobacz również:

Ograniczenie sprzedaży bezpośredniej produktów pszczelich do 1212 kg - projekt ustawyLiczba wyświetleń artykułu: 1299

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.