Portal Pszczelarski

Uwagi do Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi 2016

pszczelarstwo w Polsce prawo pszczelarskie prawo w pszczelarskie sprzedaż bezpośrednia sprzedaż bezpośrednia produktów pszczelich

Na stronach internetowych wielu związków pszczelarskich w Polsce pojawiła się informacja związana z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie maksymalnej ilości żywności zbywanej w ramach rolniczego handlu detalicznego oraz zakresu i sposobu jej dokumentowania. Niedługo mija termin składania protestów w tej sprawie.

Jak informuje między innymi strona Regionalnego Związku Pszczelarzy w Płocku, termin nadsyłania uwag i opinii mija 14 listopada 2016 r. Przypominamy, że kwestią sporną, dotyczącą pszczelarzy, są wprowadzane limity w ramach sprzedaży bezpośredniej na nieprzetworzone produkty pszczele, które mają wynosić 1212 kilogramów rocznie lub kwotę 40 tysięcy złotych.

Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego wystosował pismo w formie protestu, skierowane do Ministra Rolnictwa. Jednocześnie jest to apel do wszystkich pszczelarzy, aby także wysyłali swoje uwagi do Ministerstwa Rolnictwa. Sprawa jest bardzo pilna i sądząc po licznych komentarzach w tej sprawie, także istotna dla wielu pszczelarzy.

Opracowano na podstawie:
Regionalny Związek Pszczelarzy w Płocku, Rozporządzenie Ministra Rolnictwa, http://rzpplock.lh.pl/, data publikacji: 2016.11.03, data odczytu: 2016.11.10.

Zobacz również:

Ograniczenie sprzedaży bezpośredniej produktów pszczelich do 1212 kg - projekt ustawyLiczba wyświetleń artykułu: 1441

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Letnia sałatka z szynką, melonem i miodem

Koktajl 3 razy M (Melon, Mango, Miód)

Pasta miodowo-miętowa

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Pszczoły w szkole w czerwcu

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom