Portal Pszczelarski

Quarry Life Award 2016 - polski finał

pszczelarstwo w Polsce Stowarzyszenie Natura i Człowiek Quarry Life Award Quarry Life Award 2016 QLA HeidelbergCement Grupa Górażdże

4 listopada 2016 roku odbył się finał trzeciej polskiej edycji konkursu o tematyce przyrodniczej Quarry Life Award. Ten konkurs kierowany jest w stronę środowisk akademickich oraz organizacji przyrodniczych i ma na celu popularyzację wiedzy związanej z bioróżnorodnością terenów kopalni surowców mineralnych. W tym roku triumfowała inicjatywa związana z pszczołami.

Z informacji podanych w ramach serwisu Inwestycje.pl, przewodniczącym tegorocznego jury był profesor Arkadiusz Nowak. Spośród 21 projektów pierwsze miejsce oraz nagrodę główną zdobyła "Ochrona czynna pszczół z wizualizacją przestrzenno-przyrodniczą tereny Kopalni Węgla Górażdże". Zwycięskie badanie prowadziło Stowarzyszenie Natura i Człowiek wraz z SKN Geoinformatyków Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Stowarzyszenie NiC to organizacja, które swoje działania koncentruje na czynnej ochronie owadów zapylających. Buduje między innymi hotele dla owadów. W projekcie ważną kwestię stanowi pozwolenie pszczołom na nieograniczony rozwój, ale wspomagany na przykład przez sadzenie roślin miododajnych. Wszystkie projekty zgłoszone przez uczestników wezmą obecnie udział w konkursie międzynarodowym.

Opracowano na podstawie:
Inwestycje.pl, Quarry Life Award – zwycięzcy wybrani, http://inwestycje.pl/gospodarka/Quarry-Life-Award---zwyciezcy-wybrani;292832;0.html, data publikacji: 2016.11.09, data odczytu: 2016.11.09. 

Quarry Life Award, 454 projektów zgłoszonych w trzeciej edycji Quarry Life Award, http://www.quarrylifeaward.pl/, data odczytu: 2016.11.09.Liczba wyświetleń artykułu: 1120

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.