Portal Pszczelarski

Quarry Life Award 2016 - polski finał

pszczelarstwo w Polsce Stowarzyszenie Natura i Człowiek Quarry Life Award Quarry Life Award 2016 QLA HeidelbergCement Grupa Górażdże

4 listopada 2016 roku odbył się finał trzeciej polskiej edycji konkursu o tematyce przyrodniczej Quarry Life Award. Ten konkurs kierowany jest w stronę środowisk akademickich oraz organizacji przyrodniczych i ma na celu popularyzację wiedzy związanej z bioróżnorodnością terenów kopalni surowców mineralnych. W tym roku triumfowała inicjatywa związana z pszczołami.

Z informacji podanych w ramach serwisu Inwestycje.pl, przewodniczącym tegorocznego jury był profesor Arkadiusz Nowak. Spośród 21 projektów pierwsze miejsce oraz nagrodę główną zdobyła "Ochrona czynna pszczół z wizualizacją przestrzenno-przyrodniczą tereny Kopalni Węgla Górażdże". Zwycięskie badanie prowadziło Stowarzyszenie Natura i Człowiek wraz z SKN Geoinformatyków Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Stowarzyszenie NiC to organizacja, które swoje działania koncentruje na czynnej ochronie owadów zapylających. Buduje między innymi hotele dla owadów. W projekcie ważną kwestię stanowi pozwolenie pszczołom na nieograniczony rozwój, ale wspomagany na przykład przez sadzenie roślin miododajnych. Wszystkie projekty zgłoszone przez uczestników wezmą obecnie udział w konkursie międzynarodowym.

Opracowano na podstawie:
Inwestycje.pl, Quarry Life Award – zwycięzcy wybrani, http://inwestycje.pl/gospodarka/Quarry-Life-Award---zwyciezcy-wybrani;292832;0.html, data publikacji: 2016.11.09, data odczytu: 2016.11.09. 

Quarry Life Award, 454 projektów zgłoszonych w trzeciej edycji Quarry Life Award, http://www.quarrylifeaward.pl/, data odczytu: 2016.11.09.Liczba wyświetleń artykułu: 1215

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Konfitura z melona z imbirem i miodem

Chleb z szafranem i miodem

Bastani – perskie lody szafranowe

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich