Portal Pszczelarski

Quarry Life Award 2016 - polski finał

pszczelarstwo w Polsce Stowarzyszenie Natura i Człowiek Quarry Life Award Quarry Life Award 2016 QLA HeidelbergCement Grupa Górażdże

4 listopada 2016 roku odbył się finał trzeciej polskiej edycji konkursu o tematyce przyrodniczej Quarry Life Award. Ten konkurs kierowany jest w stronę środowisk akademickich oraz organizacji przyrodniczych i ma na celu popularyzację wiedzy związanej z bioróżnorodnością terenów kopalni surowców mineralnych. W tym roku triumfowała inicjatywa związana z pszczołami.

Z informacji podanych w ramach serwisu Inwestycje.pl, przewodniczącym tegorocznego jury był profesor Arkadiusz Nowak. Spośród 21 projektów pierwsze miejsce oraz nagrodę główną zdobyła "Ochrona czynna pszczół z wizualizacją przestrzenno-przyrodniczą tereny Kopalni Węgla Górażdże". Zwycięskie badanie prowadziło Stowarzyszenie Natura i Człowiek wraz z SKN Geoinformatyków Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Stowarzyszenie NiC to organizacja, które swoje działania koncentruje na czynnej ochronie owadów zapylających. Buduje między innymi hotele dla owadów. W projekcie ważną kwestię stanowi pozwolenie pszczołom na nieograniczony rozwój, ale wspomagany na przykład przez sadzenie roślin miododajnych. Wszystkie projekty zgłoszone przez uczestników wezmą obecnie udział w konkursie międzynarodowym.

Opracowano na podstawie:
Inwestycje.pl, Quarry Life Award – zwycięzcy wybrani, http://inwestycje.pl/gospodarka/Quarry-Life-Award---zwyciezcy-wybrani;292832;0.html, data publikacji: 2016.11.09, data odczytu: 2016.11.09. 

Quarry Life Award, 454 projektów zgłoszonych w trzeciej edycji Quarry Life Award, http://www.quarrylifeaward.pl/, data odczytu: 2016.11.09.Liczba wyświetleń artykułu: 1346

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Kontrowersje z życia pszczół - zaproszenie na wykład otwarty

Zrekultywowane tereny kopalni Górażdże jako potencjalne siedlisko występowania pszczół

Zostań bohaterem pszczół

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie