Portal Pszczelarski

Quarry Life Award 2016 - polski finał

pszczelarstwo w Polsce Stowarzyszenie Natura i Człowiek Quarry Life Award Quarry Life Award 2016 QLA HeidelbergCement Grupa Górażdże

4 listopada 2016 roku odbył się finał trzeciej polskiej edycji konkursu o tematyce przyrodniczej Quarry Life Award. Ten konkurs kierowany jest w stronę środowisk akademickich oraz organizacji przyrodniczych i ma na celu popularyzację wiedzy związanej z bioróżnorodnością terenów kopalni surowców mineralnych. W tym roku triumfowała inicjatywa związana z pszczołami.

Z informacji podanych w ramach serwisu Inwestycje.pl, przewodniczącym tegorocznego jury był profesor Arkadiusz Nowak. Spośród 21 projektów pierwsze miejsce oraz nagrodę główną zdobyła "Ochrona czynna pszczół z wizualizacją przestrzenno-przyrodniczą tereny Kopalni Węgla Górażdże". Zwycięskie badanie prowadziło Stowarzyszenie Natura i Człowiek wraz z SKN Geoinformatyków Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Stowarzyszenie NiC to organizacja, które swoje działania koncentruje na czynnej ochronie owadów zapylających. Buduje między innymi hotele dla owadów. W projekcie ważną kwestię stanowi pozwolenie pszczołom na nieograniczony rozwój, ale wspomagany na przykład przez sadzenie roślin miododajnych. Wszystkie projekty zgłoszone przez uczestników wezmą obecnie udział w konkursie międzynarodowym.

Opracowano na podstawie:
Inwestycje.pl, Quarry Life Award – zwycięzcy wybrani, http://inwestycje.pl/gospodarka/Quarry-Life-Award---zwyciezcy-wybrani;292832;0.html, data publikacji: 2016.11.09, data odczytu: 2016.11.09. 

Quarry Life Award, 454 projektów zgłoszonych w trzeciej edycji Quarry Life Award, http://www.quarrylifeaward.pl/, data odczytu: 2016.11.09.Liczba wyświetleń artykułu: 1292

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Różano-orkiszowy torcik naleśnikowy z miodem

Irlandzkie bułeczki owsiane z miodem

Śledzie w korzennej marynacie z miodem

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Wigilijne łazanki na bogato

Bananowe chipsy z miodem

Bigos staropolski na winie z miodem

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Pierniczki świąteczne z miodem

Miodowe ciasto z sezamową bezą

Ciasteczka lekko miodowe