Portal Pszczelarski

XXVI Regionalny Dzień Pszczelarzy Wielkopolski Południowej - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo wielkopolskie relacja z wydarzenia XXVI Regionalny Dzień Pszczelarzy Wielkopolski Południowej Teofil Ciesielski wystawa pszczelarska

5 listopada 2016 roku odbył się XXVI Regionalny Dzień Pszczelarzy Wielkopolski Południowej, który został zorganizowany wspólnie przez miejscowości Grabów nad Prosą oraz Ostrzeszów. Impreza miała na celu także uhonorowanie profesora Teofila Ciesielskiego w setną rocznicę jego śmierci. 

Uroczystości rozpoczęły się w Grabowie od Mszy Świętej w kościele przy ulicy Grodzkiej. Następnie nastąpił przemarsz uczestników do Izby Pamięci profesora Ciesielskiego, która mieści się przy ulicy Klasztornej. Pod tablicą pamiątkową złożono kwiaty. Pszczelarze zwiedzili także Izbę. 

W następnych godzinach uczestnicy obchodów pszczelarskiego święta przejechali do Ostrzeszowa, gdzie nastąpiło otwarcie wystawy o tematyce pszczelarskiej w miejscowym Muzeum Regionalnym. W Kinoteatrze Piast otwarto uroczystość, poprzez wprowadzenie pocztów sztandarowych. Sesja naukowa została poświęcona dorobkowi profesora. Doszło także do wręczenia odznaczeń dla szczególnie zasłużonych pszczelarzy i występów zaproszonych gości. Po zakończeniu części oficjalnej, uczestnicy udali się na wspólny obiad. W obchodach wzięli udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, reprezentanci pszczelarzy z kraju i ze świata, a także przedstawiciele lokalnego samorządu. 

Opracowano na podstawie:
Powiat Ostrzeszowski, Święto pszczelarzy południowej Wielkopolski, http://www.powiatostrzeszowski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=8&artykul=5178&akcja=artykul, data publikacji: 2016.11.07, data odczytu: 2016.11.07.
Miasto i Gmina Grabów nad Pilicą, XXVI REGIONALNY DZIEŃ PSZCZELARZY WIELKOPOLSKI POŁUDNIOWEJ GRABÓW – OSTRZESZÓW, http://www.grabownadprosna.com.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=1&artykul=2632&akcja=artykul, data publikacji: 2016.11.04, data odczytu: 2016.11.07.Liczba wyświetleń artykułu: 1115

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.