Portal Pszczelarski

XXVI Regionalny Dzień Pszczelarzy Wielkopolski Południowej - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo wielkopolskie relacja z wydarzenia XXVI Regionalny Dzień Pszczelarzy Wielkopolski Południowej Teofil Ciesielski wystawa pszczelarska

5 listopada 2016 roku odbył się XXVI Regionalny Dzień Pszczelarzy Wielkopolski Południowej, który został zorganizowany wspólnie przez miejscowości Grabów nad Prosą oraz Ostrzeszów. Impreza miała na celu także uhonorowanie profesora Teofila Ciesielskiego w setną rocznicę jego śmierci. 

Uroczystości rozpoczęły się w Grabowie od Mszy Świętej w kościele przy ulicy Grodzkiej. Następnie nastąpił przemarsz uczestników do Izby Pamięci profesora Ciesielskiego, która mieści się przy ulicy Klasztornej. Pod tablicą pamiątkową złożono kwiaty. Pszczelarze zwiedzili także Izbę. 

W następnych godzinach uczestnicy obchodów pszczelarskiego święta przejechali do Ostrzeszowa, gdzie nastąpiło otwarcie wystawy o tematyce pszczelarskiej w miejscowym Muzeum Regionalnym. W Kinoteatrze Piast otwarto uroczystość, poprzez wprowadzenie pocztów sztandarowych. Sesja naukowa została poświęcona dorobkowi profesora. Doszło także do wręczenia odznaczeń dla szczególnie zasłużonych pszczelarzy i występów zaproszonych gości. Po zakończeniu części oficjalnej, uczestnicy udali się na wspólny obiad. W obchodach wzięli udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, reprezentanci pszczelarzy z kraju i ze świata, a także przedstawiciele lokalnego samorządu. 

Opracowano na podstawie:
Powiat Ostrzeszowski, Święto pszczelarzy południowej Wielkopolski, http://www.powiatostrzeszowski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=8&artykul=5178&akcja=artykul, data publikacji: 2016.11.07, data odczytu: 2016.11.07.
Miasto i Gmina Grabów nad Pilicą, XXVI REGIONALNY DZIEŃ PSZCZELARZY WIELKOPOLSKI POŁUDNIOWEJ GRABÓW – OSTRZESZÓW, http://www.grabownadprosna.com.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=1&artykul=2632&akcja=artykul, data publikacji: 2016.11.04, data odczytu: 2016.11.07.Liczba wyświetleń artykułu: 1249

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Śledzie w korzennej marynacie z miodem

Sałatka kobieca Keep smiling z miodem

Sałatka z kalafiora z miodem

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Tosty na słodko

Placki z borówkami i miodem z cytryną

Klasyczna truskawka z miodem