Portal Pszczelarski

Pszczelarstwo jako pomysł na biznes

pszczelarstwo w Polsce pszczelarstwo lokalizacja pasieki miód ekologiczny pomysł na biznes

Pszczelarstwo staje się modne! W teorii pasiekę założyć może każdy, ale praktyka pokazuje, że ciężką pracę z tym związaną są w stanie udźwignąć tylko prawdziwi pasjonaci. Do tego pszczeli biznes wymaga ciągłego poszerzania swojej wiedzy na szkoleniach i poprzez lekturę publikacji. 

Portal Superbiz.pl postanowił opublikować pomysł na biznes, jakim jest posiadanie własnej pasieki. W artykule zostały ujęte różne fakty, o których trzeba wiedzieć zanim zajmie się tworzeniem własnej pasieki. Podstawą jest oczywiście dobra lokalizacja. Chodzi o bliskość pożytków, ale także o samo urządzenie własnej pasieki. Nie zapomniano także o kryteriach, które trzeba spełnić by pozyskiwać modny miód ekologiczny. Użyto także kilku informacji związanych z samą opieką nad pniami i ważną kwestią – pozyskiwaniem klientów na swoje wyroby. Oceniono pasiekę pod kontem pomysłu na biznes, bez odwoływania się do pasji.

W artykule dokonano podsumowania hipotetycznych kosztów inwestycji i koniecznych nakładów ponoszonych co miesiąc, w porównaniu do miesięcznego przychodu (hipotetycznego, przy założeniu zebrania 100 litrów miodu). Wedle wyliczeń dochód z pasieki przed opodatkowaniem może wynosić 5,5 tysiąca złotych.

Opracowano na podstawie:
Superbiz.pl, Pomysł na firmę. Produkcja miodu z własnej pasieki, http://superbiz.se.pl/firma/pomysl-na-firme-produkcja-miodu-z-wlasnej-pasieki_912640.html, data publikacji: 2016.11.05, data odczytu: 2016.11.07.Liczba wyświetleń artykułu: 6903

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Dzień Chleba i Miodu w Nadolu 2017

Międzynarodowa Konferencja Bartnicza - Dekada Polskiego Bartnictwa 2017

Łowcy Miodu: Na ratunek pszczołom - na DVD i Blu-Ray