Portal Pszczelarski

Pszczelarstwo jako pomysł na biznes

pszczelarstwo w Polsce pszczelarstwo lokalizacja pasieki miód ekologiczny pomysł na biznes

Pszczelarstwo staje się modne! W teorii pasiekę założyć może każdy, ale praktyka pokazuje, że ciężką pracę z tym związaną są w stanie udźwignąć tylko prawdziwi pasjonaci. Do tego pszczeli biznes wymaga ciągłego poszerzania swojej wiedzy na szkoleniach i poprzez lekturę publikacji. 

Portal Superbiz.pl postanowił opublikować pomysł na biznes, jakim jest posiadanie własnej pasieki. W artykule zostały ujęte różne fakty, o których trzeba wiedzieć zanim zajmie się tworzeniem własnej pasieki. Podstawą jest oczywiście dobra lokalizacja. Chodzi o bliskość pożytków, ale także o samo urządzenie własnej pasieki. Nie zapomniano także o kryteriach, które trzeba spełnić by pozyskiwać modny miód ekologiczny. Użyto także kilku informacji związanych z samą opieką nad pniami i ważną kwestią – pozyskiwaniem klientów na swoje wyroby. Oceniono pasiekę pod kontem pomysłu na biznes, bez odwoływania się do pasji.

W artykule dokonano podsumowania hipotetycznych kosztów inwestycji i koniecznych nakładów ponoszonych co miesiąc, w porównaniu do miesięcznego przychodu (hipotetycznego, przy założeniu zebrania 100 litrów miodu). Wedle wyliczeń dochód z pasieki przed opodatkowaniem może wynosić 5,5 tysiąca złotych.

Opracowano na podstawie:
Superbiz.pl, Pomysł na firmę. Produkcja miodu z własnej pasieki, http://superbiz.se.pl/firma/pomysl-na-firme-produkcja-miodu-z-wlasnej-pasieki_912640.html, data publikacji: 2016.11.05, data odczytu: 2016.11.07.Liczba wyświetleń artykułu: 5239

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.