Portal Pszczelarski

Setne urodziny pszczelarza z Krzeszowic - Franciszka Pióro

Pszczelarz w podeszłym wieku.

pszczelarstwo małopolskie Franciszek Pióro pszczelarz z Krzeszowic pszczelarz najstarszy pszczelarz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krzeszowickiej Bogusław Latawiec Krzeszowickie Towarzystwo Pszczelnicze

Pszczelarze to wyjątkowo długowieczni hobbyści. Niedawno wspominaliśmy o pszczelarzu -seniorze z Oławy, a tymczasem ostatnio swoje setne urodziny świętował Franciszek Pióro, pszczelarz z Krzeszowic.

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal ziemi chrzanowskiej Przełom, w sobotę 5 listopada 2016 r., odbyła się uroczystość z okazji szacownych urodzin solenizanta. Zorganizowana została przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krzeszowickiej w willi Domańskich w Nawojowej Górze. W niedzielę z kolei odbyło się świętowanie z władzami miasta, rodziną oraz kolegami – pszczelarzami. Bogusław Latawiec, prezes Krzeszowickiego Towarzystwa Pszczelniczego wyraził radość, że członkiem organizacji jest stulatek. Panu Franciszkowi zostały przekazane gratulacje oraz dyplom honorowego członka. 

Franciszek Pióro swoją pasiekę posiada od końca II wojny światowej. Przyznaje, że dzięki jedzeniu miodu odzyskał on siły po pobycie w obozie jenieckim. Pasiekę prowadził również na emeryturze, po zakończeniu pracy zawodowej. Stulatek regularnie je miód i – jak podkreśla – to jest właśnie jego recepta na długowieczność. Obecnie lekarze zabraniają już panu Franciszkowi przemęczania się, ale podczas obchodów swojego święta życzenia i gratulacje przyjmował on na stojąco. 

Opracowano na podstawie:
Przełom.pl, Stuletni pan Franciszek nie chciał usiąść, http://przelom.pl/19425-stuletni-pan-franciszek-nie-chcial-usiasc.html, data publikacji: 2016.11.05, data odczytu: 2016.11.08.
Dziennik Polski, Stulatek Franciszek Pióro hoduje pszczoły, http://www.dziennikpolski24.pl/region/a/stulatek-franciszek-pioro-hoduje-pszczoly,11433247/, data publikacji: 2016.11.08, data odczytu: 2016.11.08.

Zobacz również:

Najstarszy pszczelarz w Oławie skończył 95 latLiczba wyświetleń artykułu: 1906

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2016-11-08 16:41:50

100 kolejnych lat Panie Franciszku i dużo zdrowia!

tulipan

2016-11-08 17:19:10

MÓWIĘ TO WSZYSTKIM ŻE PSZCZELARZE ŻYJĄ DŁÓŻEJ WIĘC TRZYMAJ SIĘ DROGI FRANCISZKU JAK NAJDŁÓZEJ W ZDROWIU I DALEJ CIESZ SIĘ PSZCZOŁAMI

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.