Portal Pszczelarski

Setne urodziny pszczelarza z Krzeszowic - Franciszka Pióro

Pszczelarz w podeszłym wieku.

pszczelarstwo małopolskie Franciszek Pióro pszczelarz z Krzeszowic pszczelarz najstarszy pszczelarz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krzeszowickiej Bogusław Latawiec Krzeszowickie Towarzystwo Pszczelnicze

Pszczelarze to wyjątkowo długowieczni hobbyści. Niedawno wspominaliśmy o pszczelarzu -seniorze z Oławy, a tymczasem ostatnio swoje setne urodziny świętował Franciszek Pióro, pszczelarz z Krzeszowic.

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal ziemi chrzanowskiej Przełom, w sobotę 5 listopada 2016 r., odbyła się uroczystość z okazji szacownych urodzin solenizanta. Zorganizowana została przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krzeszowickiej w willi Domańskich w Nawojowej Górze. W niedzielę z kolei odbyło się świętowanie z władzami miasta, rodziną oraz kolegami – pszczelarzami. Bogusław Latawiec, prezes Krzeszowickiego Towarzystwa Pszczelniczego wyraził radość, że członkiem organizacji jest stulatek. Panu Franciszkowi zostały przekazane gratulacje oraz dyplom honorowego członka. 

Franciszek Pióro swoją pasiekę posiada od końca II wojny światowej. Przyznaje, że dzięki jedzeniu miodu odzyskał on siły po pobycie w obozie jenieckim. Pasiekę prowadził również na emeryturze, po zakończeniu pracy zawodowej. Stulatek regularnie je miód i – jak podkreśla – to jest właśnie jego recepta na długowieczność. Obecnie lekarze zabraniają już panu Franciszkowi przemęczania się, ale podczas obchodów swojego święta życzenia i gratulacje przyjmował on na stojąco. 

Opracowano na podstawie:
Przełom.pl, Stuletni pan Franciszek nie chciał usiąść, http://przelom.pl/19425-stuletni-pan-franciszek-nie-chcial-usiasc.html, data publikacji: 2016.11.05, data odczytu: 2016.11.08.
Dziennik Polski, Stulatek Franciszek Pióro hoduje pszczoły, http://www.dziennikpolski24.pl/region/a/stulatek-franciszek-pioro-hoduje-pszczoly,11433247/, data publikacji: 2016.11.08, data odczytu: 2016.11.08.

Zobacz również:

Najstarszy pszczelarz w Oławie skończył 95 latLiczba wyświetleń artykułu: 2162

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-11-08 16:41:50

100 kolejnych lat Panie Franciszku i dużo zdrowia!

tulipan 2016-11-08 17:19:10

MÓWIĘ TO WSZYSTKIM ŻE PSZCZELARZE ŻYJĄ DŁÓŻEJ WIĘC TRZYMAJ SIĘ DROGI FRANCISZKU JAK NAJDŁÓZEJ W ZDROWIU I DALEJ CIESZ SIĘ PSZCZOŁAMI  Współpracują z portalem:

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Ciasteczka imbirowe z miodem

Ogórki z miodem