Portal Pszczelarski

Ule na dachu hotelu Nafta w Krośnie

pszczelarstwo podkarpackie pszczelarstwo miejskie ule na dachu hotelu hotel Nafta pasieka na dachu hotelu Marek Barzyk Paweł Duda

W 2016 roku na dachu hotelu Nafta w Krośnie została założona pasiek. Obecnie znajdują się tam dwa ule, ale są już plany na rozbudowę tej miniaturowej pasieki. 

Radio Rzeszów informuje, że docelowo na dachu hotelu ma stanąć aż pięć uli. Na Podkarpaciu jak na razie jest to jedyne tego typu miejsce. Wzorem dla postawienia pasieki był warszawski hotel Sheraton, na dachu którego już od kilku lat pasiekę prowadzi Marek Barzyk.

Krośnieńskie pszczoły w tym roku nie dały jeszcze miodu. Czas jesieni wykorzystywały na rozbudowę rodziny i dobre przygotowanie do pierwszej zimowli. Pasiekę założył i opiekuje się nią Paweł Duda, który jest hotelowym grafikiem komputerowym. Pszczoły to jego pasja, którą teraz może realizować. W przyszłości miód będzie wykorzystywany na potrzeby gości. W pobliżu nie brakuje lip i akacji, dlatego można liczyć na obfite zbiory. Do tego w najbliższej okolicy znajduje się park i nie ma żadnych konkurencyjnych pasiek. 

Opracowano na podstawie:
Radio Rzeszów, Pasieka na dachu krośnieńskiego hotelu będzie większa, http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/50821/pasieka-na-dachu-krosnienskiego-hotelu-bedzie-wieksza, data publikacji: 2016.11.03, data odczytu: 2016.11.04.
Krosno 24, Na dachu Hotelu Nafta Krosno stanęły ule, http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=9744, data publikacji: 2016.06.23, data odczytu: 2016.11.04.Liczba wyświetleń artykułu: 1498

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Ciasto czekoladowe z miodem - przepis

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Pszczelarz, a kto to taki?

Propolis - produkt pszczeli