Portal Pszczelarski

Ule na dachu hotelu Nafta w Krośnie

pszczelarstwo podkarpackie pszczelarstwo miejskie ule na dachu hotelu hotel Nafta pasieka na dachu hotelu Marek Barzyk Paweł Duda

W 2016 roku na dachu hotelu Nafta w Krośnie została założona pasiek. Obecnie znajdują się tam dwa ule, ale są już plany na rozbudowę tej miniaturowej pasieki. 

Radio Rzeszów informuje, że docelowo na dachu hotelu ma stanąć aż pięć uli. Na Podkarpaciu jak na razie jest to jedyne tego typu miejsce. Wzorem dla postawienia pasieki był warszawski hotel Sheraton, na dachu którego już od kilku lat pasiekę prowadzi Marek Barzyk.

Krośnieńskie pszczoły w tym roku nie dały jeszcze miodu. Czas jesieni wykorzystywały na rozbudowę rodziny i dobre przygotowanie do pierwszej zimowli. Pasiekę założył i opiekuje się nią Paweł Duda, który jest hotelowym grafikiem komputerowym. Pszczoły to jego pasja, którą teraz może realizować. W przyszłości miód będzie wykorzystywany na potrzeby gości. W pobliżu nie brakuje lip i akacji, dlatego można liczyć na obfite zbiory. Do tego w najbliższej okolicy znajduje się park i nie ma żadnych konkurencyjnych pasiek. 

Opracowano na podstawie:
Radio Rzeszów, Pasieka na dachu krośnieńskiego hotelu będzie większa, http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/50821/pasieka-na-dachu-krosnienskiego-hotelu-bedzie-wieksza, data publikacji: 2016.11.03, data odczytu: 2016.11.04.
Krosno 24, Na dachu Hotelu Nafta Krosno stanęły ule, http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=9744, data publikacji: 2016.06.23, data odczytu: 2016.11.04.Liczba wyświetleń artykułu: 1325

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.