Portal Pszczelarski

Ule na dachu hotelu Nafta w Krośnie

pszczelarstwo podkarpackie pszczelarstwo miejskie ule na dachu hotelu hotel Nafta pasieka na dachu hotelu Marek Barzyk Paweł Duda

W 2016 roku na dachu hotelu Nafta w Krośnie została założona pasiek. Obecnie znajdują się tam dwa ule, ale są już plany na rozbudowę tej miniaturowej pasieki. 

Radio Rzeszów informuje, że docelowo na dachu hotelu ma stanąć aż pięć uli. Na Podkarpaciu jak na razie jest to jedyne tego typu miejsce. Wzorem dla postawienia pasieki był warszawski hotel Sheraton, na dachu którego już od kilku lat pasiekę prowadzi Marek Barzyk.

Krośnieńskie pszczoły w tym roku nie dały jeszcze miodu. Czas jesieni wykorzystywały na rozbudowę rodziny i dobre przygotowanie do pierwszej zimowli. Pasiekę założył i opiekuje się nią Paweł Duda, który jest hotelowym grafikiem komputerowym. Pszczoły to jego pasja, którą teraz może realizować. W przyszłości miód będzie wykorzystywany na potrzeby gości. W pobliżu nie brakuje lip i akacji, dlatego można liczyć na obfite zbiory. Do tego w najbliższej okolicy znajduje się park i nie ma żadnych konkurencyjnych pasiek. 

Opracowano na podstawie:
Radio Rzeszów, Pasieka na dachu krośnieńskiego hotelu będzie większa, http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/50821/pasieka-na-dachu-krosnienskiego-hotelu-bedzie-wieksza, data publikacji: 2016.11.03, data odczytu: 2016.11.04.
Krosno 24, Na dachu Hotelu Nafta Krosno stanęły ule, http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=9744, data publikacji: 2016.06.23, data odczytu: 2016.11.04.Liczba wyświetleń artykułu: 1883

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

O czym należy pamiętać przy tworzeniu odkładu pszczelego?

Linia pszczół MJ

Marketing pszczelarski w teorii - promocja

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Ciasto czekoladowe z miodem – komentarz do przepisu

Ciasto czekoladowe z miodem - przepis

Hodowla murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Chałka z szafranem i miodem

Piernik sułtański

Konfitura z melona z imbirem i miodem