Portal Pszczelarski

Konferencja pszczelarska w LODR w Kalsku 2016

pszczelarstwo lubuskie relacja z wydarzenia konferencja pszczelarska Fundacja Ekologiczna Zielona Akcja

17 października 2016 roku w Lubuskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Kalsku odbyła się konferencja pod tytułem "Ochrona owadów zapylających warunkiem zachowania bioróżnorodności obszarów wiejskich i produkcji żywności". Wydarzenie przyciągnęło osoby zainteresowane ochroną pszczoły miodnej oraz innych owadów zapylających.

Organizacją wydarzenia zajęła się Fundacja Ekologiczna "Zielona Akcja". Wykłady skierowane były w stronę przedstawicieli samorządów, organizacji pszczelarskich, organizacji pozarządowych, a także mieszkańców wsi i doradców rolnych. Poza konferencją w ramach wydarzenia można było wziąć udział w szkoleniu przygotowującym edukatorów bioróżnorodności. W skrócie są to osoby, które na lokalnym poziomie będą prowadziły akcje edukacyjne zachęcające do tworzenia siedlisk przyjaznych owadom zapylającym, a także sadzenia roślin miododajnych.

W trakcie konferencji wystąpili nie tylko przedstawiciele fundacji, ale również osoby związane ze światem nauki, między innymi profesor Adam Roman z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, który mówił o głównych czynnikach zagrażających owadom zapylającym, w tym o zmianach klimatycznych.

Opracowano na podstawie:
Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja” serdecznie zaprasza na konferencję pn. „Ochrona owadów zapylających warunkiem zachowania bioróżnorodności obszarów wiejskich i produkcji żywności”, http://www.lodr.pl/szkolenia/498-fundacja-ekologiczna-zielona-akcja-2016-pszczoly, data publikacji: 2016.10.06, data odczytu: 2016.11.04.
Pszczoły proszą o pomoc, „Edukatorzy bioróżnorodności", http://www.pszczoly.zielonaakcja.pl/dzialania/konferencje-i-szkolenia/item/90-zaproszenie-na-szkolenie-%E2%80%9Eedukatorzy-bior%C3%B3%C5%BCnorodno%C5%9Bci.html, data odczytu: 2016.11.04.Liczba wyświetleń artykułu: 1124

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bananowe chipsy z miodem

Wigilijne łazanki na bogato

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Miód - produkt pszczeli

Propolis - produkt pszczeli