Portal Pszczelarski

Konferencja pszczelarska w LODR w Kalsku 2016

pszczelarstwo lubuskie relacja z wydarzenia konferencja pszczelarska Fundacja Ekologiczna Zielona Akcja

17 października 2016 roku w Lubuskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Kalsku odbyła się konferencja pod tytułem "Ochrona owadów zapylających warunkiem zachowania bioróżnorodności obszarów wiejskich i produkcji żywności". Wydarzenie przyciągnęło osoby zainteresowane ochroną pszczoły miodnej oraz innych owadów zapylających.

Organizacją wydarzenia zajęła się Fundacja Ekologiczna "Zielona Akcja". Wykłady skierowane były w stronę przedstawicieli samorządów, organizacji pszczelarskich, organizacji pozarządowych, a także mieszkańców wsi i doradców rolnych. Poza konferencją w ramach wydarzenia można było wziąć udział w szkoleniu przygotowującym edukatorów bioróżnorodności. W skrócie są to osoby, które na lokalnym poziomie będą prowadziły akcje edukacyjne zachęcające do tworzenia siedlisk przyjaznych owadom zapylającym, a także sadzenia roślin miododajnych.

W trakcie konferencji wystąpili nie tylko przedstawiciele fundacji, ale również osoby związane ze światem nauki, między innymi profesor Adam Roman z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, który mówił o głównych czynnikach zagrażających owadom zapylającym, w tym o zmianach klimatycznych.

Opracowano na podstawie:
Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja” serdecznie zaprasza na konferencję pn. „Ochrona owadów zapylających warunkiem zachowania bioróżnorodności obszarów wiejskich i produkcji żywności”, http://www.lodr.pl/szkolenia/498-fundacja-ekologiczna-zielona-akcja-2016-pszczoly, data publikacji: 2016.10.06, data odczytu: 2016.11.04.
Pszczoły proszą o pomoc, „Edukatorzy bioróżnorodności", http://www.pszczoly.zielonaakcja.pl/dzialania/konferencje-i-szkolenia/item/90-zaproszenie-na-szkolenie-%E2%80%9Eedukatorzy-bior%C3%B3%C5%BCnorodno%C5%9Bci.html, data odczytu: 2016.11.04.Liczba wyświetleń artykułu: 992

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.