Portal Pszczelarski

Kradzież 5 uli w okolicach Mińska Mazowieckiego 2016

Źródło oryginalnych zdjęć: facebook.com/groups/461662137319356/

pszczelarstwo mazowieckie Forum Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich Polanka kradzież uli

W nocy pomiędzy pierwszym a trzecim listopada 2016 roku w okolicach Mińska Mazowieckiego skradziono pięć uli. Były one bardzo charakterystyczne, co być może pomoże w ich odnalezieniu.

Informacja na temat kradzieży została opublikowana na grupie na portalu Facebook "Forum Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich". Pięć uli styropianowych wielkopolskich nadstawowych od firmy Łysoń składało się z żółtej dennicy oraz trzech niebieskich półnadstawek. Nie było w nich typowego korpusu wielkopolskiego. Powałka była żółta, tak samo jak daszek. Na każdym ulu wyryty został numer 02127. Pszczelarz – właściciel skradzionych uli obiecuje nagrodę w wysokości 500 zł za pomoc w ich odnalezieniu. Być może rozpoznawalny sposób pomalowania i oznaczenia uli pomoże w ich odnalezieniu, o ile do tej pory nie zostały one przemalowane.

Zgodnie z doniesieniami podanymi przez samych pszczelarzy, w okolicach Mińska Mazowieckiego ostatnio panuje plaga kradzieży uli, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na swoją własność. Być może wzmożona czujność odstraszy potencjalnych złodziei.

Opracowano na podstawie:
Forum Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich na portalu Facebook, https://www.facebook.com/groups/461662137319356/, data publikacji: 2016.11.02.Liczba wyświetleń artykułu: 1594

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2016-11-03 19:01:04

takim ludziom to trzeba cos zrobic niedobrego jak morzna komus ukrasc ule kompletnie nie wiem co sie dzieje a nie kradnie tego ten co sie nie zna tylko ten co sie zna i wie jaka to wartosc masakra

tulipan 2016-11-03 19:52:21

czy się pochwali na spotkaniu w miętnem 25 listopada że buchnął ule z pszczółkami i jest szcześliwy z tego co zrobił niech go dobrze wyrąbią na wiosnę

Bikej0909 2016-11-07 08:23:41

jak złapia złodzieja powinni mu dlon obciac tak powinno byc zawsze wtedy byloby wiadomo z kim gadasz na codzien!!!  Współpracują z portalem:

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia

Targi Sadowniczo-Warzywnicze Hort-Technika z panelem pszczelarskim - relacja

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających